Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Romans Abramovičs nopircis pasaules vislielāko jahtu

Par pasaules vislielāko privātjahtu tagad tiek uzskatīta jūnijā ūdenī nolaistā 170 metrus garā, skaistā jahta «Eclipse». Tā divus gadus, ievērojot vislielāko slepenību, tika radīta Hamburgas kuģu būvētavā «Blohm & Voss».

Jahtas pasūtītājs, slavenais krievu miljardieris Romans Abramovičs, par grezno deviņu klāju okeāna laineri samaksājis 340 miljonus eiro. Speciālisti aprēķinājuši, ka kuģa uzturēšana ik gadu izmaksās vēl 25–30 miljonus eiro. Daļa no šīs summas tiks tērēta 70 cilvēku lielās kuģa apkalpes pakalpojumu apmaksai.

Jahtas gabarīti un tās aprīkojums izraisa neviltotu apbrīnu. Tajā ierīkotas 11 luksusa kajītes, kuras vienlaikus var uzņemt 24 viesus. Viesus priecē arī divi baseini, džakuzi, bibliotēka, kinoteātris, restorāns, dārzs, deju grīda... Par to, lai «Eclipse» saimnieks un viņa viesi varētu bezrūpīgi un droši izklaidēties, gādās raķešu uzbrukuma izziņošanas sistēma. Kuģa korpuss izgatavots no ložu necaurlaidīga tērauda, bet logi — no bruņām nosegta stikla. Pasažieru operatīvu evakuāciju vajadzības gadījumā spēs nodrošināt divi helikopteri vai neliela zemūdene, kuru iespējams iegremdēt ūdenī līdz pat 50 metru dziļumam.

Līdz jahtas «Eclipse» uzbūvēšanas brīdim par vislielāko pasaules jahtu tika uzskatīta «Dubaija», kuras garums ir 162 metri.