Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skatāma Alberta un Ilzes Pauliņu darbu izstāde Talsos

Talsu novada muzejā no 2009.gada 14.jūlija līdz 16. augstam būs apskatāma mākslinieka Alberta Pauliņa gleznu un Ilzes Pauliņas keramikas darbu izstāde.

Gleznotāja Alberta Pauliņa (1948) daiļradi caurstrāvo patiesīgums, nesamākslotība, tiešums un ekspresīvs jutekliskums. Mākslinieka darbi nav kā teikums, kura galā saliktas visas iespējamās pieturas zīmes, norādot beigas; gleznās viņš atstāj brīvu vietu skatītāja individuālajai interpretācijai, kas balstīta pieredzē.

Alberts Pauliņš profesionālo izglītību aizsāka Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tag.Mākslas un dizaina vidusskola) (1966 – 1970), kurā absolvēja Koktēlniecības nodaļu. Pēc nelielas pauzes, gleznotājs studijas turpināja Latvijas Mākslas akadēmijā, glezniecības nodaļā (1976 – 1982). No 1978.gada mākslinieks piedalās Tukuma mākslinieku, kā arī plašāka mēroga izstādēs. Viņa radošajā kontā ir vairāk kā 30 personālizstādes. Nozīmīgu ietekmi Alberta Pauliņa daiļrades ceļā atstājuši pedagogi Boriss Bērziņš, Edgars Iltners, Konrāds Ubāns un vēlāk arī Leonīds Āriņš.

Māksliniekam tuvs ir klusās dabas un ainavas žanrs. Jau studiju laikā gleznās impulsus uzturēja nemainīga interese par ainavu, par klusuma pilno un noslēpumaino mieru, ko rada Tukuma pilsētas ielas. Uz plaknes klātās krāsas uzmirdz, elpo, klājas nemierīgi, brīžiem atstājot nenoklātus laukumus, ļaujot cauri krāsu slānim spēlēt arī savu lomu nogruntētajai plaknei kā pašvērtīgam un neatkārtojamam elementam. Viss uzburts kā dzīvē. Nav nekas pārspīlēts, samākslots, atrodot estētiku ielās, pa kurām mākslinieks pārvietojas ikdienā. Eksponētās gleznas tapušas laika posmā no 2006. līdz 2009.gadam.