Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Bezpredel na LV-RU granice» jeb ...

Stāstu ««Bezpredel na LV-RU granice» jeb «Kam jābūt gatavam, braucot ar mašīnu uz Krieviju» mums piedāvā «Apollo» lasītāja Ilga. Gan kādam noderēs Ilgas pieredze piedzīvojumos uz robežas. 

«Bezpredel na LV-RU granice» jeb «Kam jābūt gatavam, braucot ar mašīnu uz Krieviju»

Ar draugiem izplānojām šā gada garajās Līgo brīvdienās aizbraukt uz baltajām naktīm Sanktpēterburgā. Braucām ar vieglajām automašīnām. Ņemot vērā attālumu no Rīgas līdz Sanktpēterburgai (caur Veclaiceni) — 600 km, plānojām galamērķī nokļūt deviņu stundu laikā, ieskaitot formalitātes uz Latvijas–Krievijas robežas (± 2 stundas). Tomēr ļoti kļūdījāmies — šo attālumu veicām gandrīz 24 stundas!

Lieta tāda, ka septiņas stundas vienkārši nostāvējām uz Latvijas–Krievijas robežas. Par kravas automašīnu rindām bijām informēti, bet izrādās, ka ir arī vieglo automašīnu rinda.

Piedzīvojumi sākās, kad piebraucām pie robežas. Apstājāmies rindā un izgājām paskatīties, kas par lietu. Mums priekšā saskaitījām 120 vieglās automašīnas. Tas, lai tiktu muitas zonā, kur laiž līdz 50 mašīnām. Neko darīt, bija vien jāgaida. Pēc 10 minūtēm pie mums pienāca vīrietis (igaunis) un teica, ka ir iespēja stundas laikā tikt pāri robežai, tas attiecīgi maksā nieka 75 latus. Atteicāmies, nesamērīga summa.

Vēlāk, kad puiši iziet uzpīpēt, viņš atkal klāt un saka: «Cik jūs Latvijā pelnāt? Savi 10 lati stundā ir, vai ne?! Padomājiet, cik jums izmaksās stāvēt šeit? Izdevīgāk ir samaksāt!» Jāteic, augstākā bezkaunība! Mēs nospriežam, ka tādu summu mums nosauc, skatoties uz mašīnas marku, salīdzinot ar citiem auto.

Izrādās, tādu «biznesmeņu» tur vismaz 10, kas ar savām mašīnām stāv rindā un pārdod savas vietas, bet, ja neizdodas pārdot, tiek pāri robežai, uzpilda pilnu bāku ar benzīnu, kas Krievijā ir par 50% lētāks nekā Latvijā, un atpakaļ rindā.

Pēc 30 minūšu nīkšanas mums klāt pienāk vēl viens vīrietis un jautā, vai gribam tikt uz priekšu, šoreiz — rindas vidū. Jautājam, cik viņš prasa par savu vietu. Atbilde: «1000 Krievijas rubļu (kas ir 17 lati).» Esam ar mieru, samaksājam, jo diennakti pavadīt uz robežas, kur nav ne labierīcību, ne vietas, kur var kaut ko ieēst vai padzerties, nav diez ko iepriecinoši. Tā mēs tikām rindas vidū. Pēc septiņām stundām bijām robežai pāri. Jāmin, ka trīs stundas rinda vispār nevirzījās uz priekšu.

Labi, mēs bijām vienkārši tūristi, kas zaudēja veselu dienu no savas atpūtas, bet, ja jābrauc uz kāzām vai bērēm, kā tad ir?! Tādu es patiesi nebiju gaidījusi mūsdienu Latvijā, ņemot vērā, ka esam Eiropas Savienībā. Protams, tas ir labs un viegls naudas pelnīšanas veids, bet jautājums, cik tas ir likumīgi!

Interesanti, ko gan teiku Eiropā par «aktivitātēm» uz Eiropas Savienības ārējās robežas ar Krieviju? Domāju, ir vērts uzrakstīt, ja mūsējie nav spējīgi tikt galā!