Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SAB šefs sešu gadu darbības laikā politisko spiedienu neesot izjutis

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Kažociņš politisko spiedienu savas darbības laikā kopš 2003.gada neesot izjutis.

«Es tagad strādāju ar otro valsts prezidentu un sesto valdību. Visu valdību attieksme pret SAB bijusi ļoti profesionāla un korekta,» aģentūrai BNS sacīja Kažociņš.

Uz aģentūras BNS norādi, ka ir viens politiķis, kurš ar zināmu regularitāti publikācijās velta kritiskus vārdus SAB un Kažociņam, viņš atbildēja: «Ja jūs domājat politiķi no Tautas partijas, tad mana atbilde uz to ir šāda - kad mani pārvēlēja SAB direktora amatā, šī politiķa partija atbalstīja manu kandidatūru, tāpēc par mani bija lielāks balsu skaits nekā pirmajā reizē.«

Vairākkārt kritisku vārdus Kažociņam veltījis Tautas partijas vecbiedrs Gundars Bērziņš. Bērziņš Kažociņam pārmetis «pārāk biežo viesošanos» ASV vēstniecībā.

Kažociņš SAB vada jau otro pilnvaru termiņu. Viņš amatā pārvēlēts pērn. Kažociņš dzimis 1951.gadā Lielbritānijā, ieguvis virsnieka pamatizglītību Sandhērstas Militārajā akadēmijā, mācījies Lielbritānijas vecāko štāba virsnieku kursos, Notingemas universitātē ieguvis bakalaura grādu filozofijā.