Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija «Positivus festivālā» aizturējusi vairākus narkotiku lietotājus

Valsts policija Salacgrīvā notiekošajā mūzikas un mākslas festivālā "Positivus" ir aizturējusi vairākus narkotiku lietotājus, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Policija līdz šodienas plkst.8 bija ierosinājusi četrus kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas par narkotisko vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu vai pārvadāšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādiem pārkāpumiem var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Četriem cilvēkiem noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 46.panta par narkotisko vielu neatļauta iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai narkotisko vielu lietošanu, par ko var uzlikt naudas sodu līdz 75 latiem vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Vēl diviem cilvēkiem noformēti protokoli pēc APK 171.panta par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Par pārmērīgu dzeršanu šiem cilvēkiem draud brīdinājums vai naudas sods līdz 100 latiem.

Savukārt viens festivāla apmeklētājs sodīts pēc APK 167.panta par sīko huligānismu, tas ir, lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību. Par šādiem pārkāpumiem draud naudas sods no 50 līdz 250 latiem vai administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Piektdienas vakarā Salacgrīvā notiekošais mūzikas un mākslas festivāls "Positivus" pulcēja ļoti daudz apmeklētāju, novēroja aģentūra LETA. Piektdienas pēcpusdienā un vakarā izveidojās prāva automašīnu rinda, kas vēlējās piekļūt festivāla norises vietai.