Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bruņotajos spēkos būtiski samazinās ģenerāļu skaitu

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) struktūras optimizēšanu un tās efektivitātes palielināšanu, nolemts būtiski samazināt ģenerāļu skaitu.

Kā aģentūru LETA informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis, būtiski tiks samazināts augstāko un vecāko virsnieku štata amatu skaits, tādējādi jaunajā struktūrā veidojot optimālu bruņoto spēku militārās vadības piramīdu, kā arī ietaupot finanšu līdzekļus atlīdzības fondā.

Pēc jaunās struktūras ieviešanas bruņoto spēku vadībai tiks izveidoti seši augstāko virsnieku jeb ģenerāļu pakāpes štata amati, bet divi štata amati - bruņoto spēku pārstāvniecībai Aizsardzības ministrijā, NATO un Eiropas Savienības militārajās struktūrās. Līdz šim bruņoto spēku struktūrā bija paredzēti 17 ģenerāļu pakāpes štata amati, kuros bija iecelti četri ģenerāļa pakāpes virsnieki un desmit virsnieki ar vecākā virsnieka pakāpi.

Gandrīz uz pusi tiks samazināti arī vecāko virsnieku pulkveža pakāpes štata amati - līdzšinējā struktūrā esošo 38 štata amatu vietā būs tikai 20. Patlaban bruņotajos spēkos pulkveža pakāpe ir piešķirta 24 karavīriem.

Jau ziņots, ka NBS ir sāktas lielākās strukturālās izmaiņas to pastāvēšanas laikā, kuru rezultātā aizsardzības nozarē esošās stratēģiskās plānošanas, starptautiskās sadarbības un disciplīnas uzraudzības funkcijas tiks apvienotas. Līdzšinējo spēku veidu štābu operacionālās funkcijas tiks iekļautas NBS Apvienotajā štābā, tādējādi turpmāk bruņotajos spēkos nepastāvēs spēku veidu štābi.

Tas ļaus būtiski samazināt administratīvo personālsastāvu. Ir paredzēts, ka NBS vienību štābos kopumā dienēs ne vairāk kā 10% no kopējā bruņoto spēku personālsastāva skaita. Kopējais samazinājums administratīvajā līmenī pārsniegs 30%.