Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kavendišs sodīts par Hūshovda bloķēšanu «Tour de France» 14.posmā

 Lielbritānijas riteņbraucējs Marks Kavendišs, kurš pārstāv «Columbia-HTC» komandu, sestdien tika sodīts par «Cervelo Test Team» vienību pārstāvošā norvēģa Tūra Hūshovda bloķēšanu izšķirošajā sprintā pirms daudzdienu velobrauciena «Tour de France» 14.posma finiša, zaudējot vērtīgus punktus cīņā par zaļo krekliņu.

Sestdien aizvadītajā 14.posmā 199 kilometrus garās distances pēdējā kilometrā Kavendišs un Hūshovds, kuri ir galvenie pretendenti uz zaļo krekliņu, kas pienākas velobrauciena labākajam sprinterim, cīnījās par līderpozīciju iespaidīgā 142 braucēju peletonā.

Kavendišam izdevās izvirzīties vadībā, bet, kad Hūshovds viņu centās apdzīt, brits nedaudz mainīja trajektoriju, liekot pretiniekam bremzēt, lai izvairītos no sadursmes, un zaudēt ātrumu. Rezultātā no lielās braucēju grupas pirmais finišu sasniedza Kavendišs, posmā ieņemot 13.pozīciju un no posma uzvarētāja Sergeja Ivanova atpaliekot piecas minūtes un 36 sekundes, bet Hūshovds palika 14.vietā ar tādu pašu laiku.

«Kad Kavendišs redzēja, ka es tūlīt viņu apdzīšu pa labo pusi, viņš centās iestumt mani barjerā,» epizodi komentēja Hūshovds. «Viņa diskvalifikācija ir loģiska. Varbūt Kavendišs ir ātrāks par mani, bet tas, ko viņš izdarīja šajā posmā, nav normāli.«

Tomēr sacensību tiesneši nolēma, ka Kavendišam par šo gājienu punkti labākā sprintera vērtējumā nepienākas, un 14.posmā nomainīja viņa 13.pozīciju pret 154.vietu - pašā peletona aizmugurē. Velobrauciena kopvērtējumā Kavendišs laiku nezaudēja, bet no zaļā krekliņa viņam bija jāatvadās - tā īpašnieks tagad ir Hūshovds.

«Marks Kavendišs tika diskvalificēts, jo viņš nesaglabāja savu trajektoriju, braucot blakus Tūram Hūshovdam,» paziņoja sacensību galvenais tiesnesis Martins Bruins.

«Tour de France» kopvērtējumā šobrīd Hūshovds ieņem 107.pozīciju, bet Kavendišs atrodas 136.vietā.

Velobrauciena 15.posmā sportisti svētdien veiks 207,5 kilometrus garu distanci. Līdz «Tour de France» noslēgumam vēl ir atlikuši pieci posmi.