Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņš: politiķa darbs mēdz sniegt gandarījumu, bet mēdz būt arī «līdz šlipsei»

Darbojoties politikā, rūgtumu sagādā brīži, kad vienam jācīnās par kādas problēmas risinājumu, tomēr ir arī brīži un lēmumi, pēc kuru pieņemšanas ir patiess gandarījums, atzīst Saeimas deputāts un Latvijas Bērnu fonda (LBF) vadītājs Andris Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienība).

».. vai kādreiz man ir līdz šlipsei? Ir līdz šlipsei. Un šis samazinājums, kas nāk, godīgi sakot, ir līdz šlipsei. Tur var ticēt vai neticēt, bet, to samazinot, šīs lietas, nekad mūžā Saeimā nav bijis tik depresīvs stāvoklis. Parasti mums ir cīņa, kā naudu sadalīt, parasti ir cīņa par to, lai tam vai kam citam drusku pieliek klāt.. nevis par atņemšanu. Nekad nav bijusi runa par atņemšanu, tā ir pirmā reize,» intervijā aģentūrai BNS pastāstīja tautas kalps.

Viņš norādīja, ka politikā nav ienācis kā profesionāls politiķis, bet no sociālās sfēras, kurā darbojies lielu, «ja ne lielāko dzīves daļu».

«Jā, man ir bijis rūgtums, sevišķi sākotnējos gados, kad sociālā sfēra ir bijusi tāds pastarītis, sociālā sfēra ir bijusi kā instruments, ar kuru uzrunāt vēlētājus pirms vēlēšanām.. bet, kad kaut kas bija jādara, lai visas šīs sfēras problēmas risinātu, tad vienmēr tika atrasti attaisnojoši iemesli, kurus piesaukt, ka valstī tas šajā brīdī nav iespējams, jo tas un tas ir svarīgs. Šis man ir bijis rūgtums un vilšanās arī kādreiz,» Bērziņš sacīja. Tomēr viņš arī uzsvēra, ka patlaban, strādājot Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kuru vada Aija Barča (Tautas partija), «ir izveidojies zināms arī spēks, kur mums ir vienots viedoklis gan pozīcijai, gan opozīcijai. Mēs nemēģinām populistiski kaut kā nospēlēt uz vienu vai otru jautājumu. Ja tas ir par lietu, tad par to ir arī jārunā, un tas ir jāatrisina».

«Un, teiksim, tas, ka mūsu komisijas ierosinājumi tika ņemti vērā un nobalsots par to, ka, piemēram, pensijām tika likti klāt tie 70 santīmi par nostrādāto gadu, es uzskatu, ka tā ir liela uzvara,» parlamentārietis vēl piebilda.

Otra sāpe, par kuru Bērziņš cīnīšoties, ir tas, lai turpinātos programmas un tiktu piešķirts finansējums no vardarbības cietušo bērnu un citām rehabilitācijas programmām. «Par to cīnoties, ir ļoti svarīgi, lai šeit būtu arī politiķi, kuriem šī sfēra interesē.. lai tas nebūtu populistiski, bet lai mēs gribētu kaut kādu rezultātu sasniegt, neskatoties uz to, vai tu esi pozīcijā vai opozīcijā. Es domāju, ka šī robeža Sociālo un darba lietu komisijā ir mazinājusies, un to es jums varu pateikt godīgi - tas man ir gandarījums strādāt tādā vidē,» Bērnu fonda vadītājs klāstīja.

«Sliktāk ir tad, ja tu cīnies viens un visi tev saka nē. Tad ir šausmīgi grūti to darīt,» tautas kalps vēl minēja.