Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomists: PVN celšana nebūtu tas sliktākais variants

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšana nebūtu tas sliktākais variants, intervijā Latvijas Radio sacīja bijušais Pasaules Bankas ekonomists Latvijā Andrejs Jēkabsons.

Komentējot baumas, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) Latvijai prasa paaugstināt PVN, Jēkabsons sacīja, ka šā nodokļa celšana uzņēmējus stimulētu attīstīt eksportu un, paaugstinot PVN, vairāk maksātu tie, kas vairāk tērētu.

Līdz ar to PVN celšana nebūtu tas liktākais variants, teica Jēkabsons. Viņš gan uzsvēra, ka līdz ar PVN paaugstināšanu varētu, piemēram, palielināt arī neapliekamo minimumu.

Ekonomists arī atzina, ka Latvijai varētu rasties problēmas, nesaņemot aizdevumu no SVF. Lai gan SVF mūsu valstij aizdod daudz mazāk nekā Eiropas Komisija (EK), daudzas pasaules organizācijas ņem vērā SVF viedokli, sacīja Jēkabsons. Arī Eiropas Komisijai būtu grūti ilgi strādāt ar Latviju, ja SVF to neatbalstītu, uzsvēra ekonomists.

Vainot SVF, ka tas Latvijai nedod naudu, nav korekti, ja Latvija nav pildījusi iepriekšējās vienošanās nosacījumus. Ekonomists uzsvēra, ka SVF darbojas «ātrās palīdzības režīmā» un fonds nekad nav centies izpatikt plašsaziņas līdzekļiem. SVF runā par nepatīkamām lietām, tāpēc valstīs, kurā fonds strādās, tam ir slikta reputācija, atzina Jēkabsons.