Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Topošie studenti uztraucas, vai varēs atļauties studēt

Pagājušās nedēļas beigās kopā ar vidusskolas centralizēto eksāmenu sertifikātu izsniegšanu vidusskolas absolventiem darbu sāka reflektantu informatīvā kampaņa «Augstskolu anatomija», kurā speciāli apmācīti studenti sniedz konsultācijas par procesiem augstākās izglītības telpā.

Šogad vairāk nekā citus gadus uzdotajos jautājumos iezīmējās tendence, ka topošos studentus uztrauc sociālie jautājumi un viņi rēķina, vai patlaban var atļauties studēt, portālam «Apollo» pavēstīja Latvijas Studentu apvienībā.

Studējošo kredīti, stipendijas, kopmītnes, nosacījumi, kādiem jābūt, lai tiktu budžeta vietās — šādi jautājumi jau tagad nomoka topošos studentus un liek apdomāt studiju iespējas Latvijas augstskolās.

Lai atvieglotu studējošo sociālo spriedzi, no 1. jūlija ir spēkā jaunie studentu kredītu noteikumi, kas pašreiz paredz atvieglotus noteikumus kredītu galvojumam, ka galvotājs var galvot par vairākiem studējošajiem, ja viņa ikmēneša ienākumi būs vienādi vai lielāki par valstī noteikto minimālo mēnešalgu, kura tiek reizināta ar studējošo skaitu, par kuriem tiek galvots. Bet, ja vecāki palikuši bez darba un nav arī neviena cita, kas varētu būt par galvotāju kredītam, iespējams vērsties vietējā pašvaldībā ar lūgumu galvot studiju kredītu.

Ikviens students var pretendēt kā uz valsts galvotajiem, tā uz komerckredītiem, kas paredzēti studiju izmaksu segšanai. Studentiem tiek piedāvāta iespēja saņemt divu veidu kredītus ar valsts galvojumu (tiem ir zemākas procentu likmes un atviegloti nosacījumi), kas paredzēti studiju vajadzībām. Pirmais no tiem ir studiju kredīts, kas paredzēts studiju maksas segšanai, bet otrs ir studējošā kredīts, kas sedz studējošā ikmēneša izdevumus līdz 120 latiem.

Augstskolas, par kurām interesējas visvairāk, ir Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte.