Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palameika: pēdējā metienā ieliku visas spēka rezerves

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika savā pēdējā metienā Eiropas U-23 čempionāta finālsacensībās ielikusi visas spēka rezerves, sportisti citē laikraksts «Diena».

Palameika šajā metienā sasniedza rezultātu 64,51 metrs, izcīnot zelta godalgu un sasniedzot jaunu Latvijas rekordu.

«Ideāla sērija, ideāls rezultāts. Par pēdējo metienu neko saprātīgu nepateikšu. Tajā ieliku visas savas spēka rezerves, un pati biju pārsteigta, ieraugot uz tablo rezultātu,» prieka saviļņojumā atklāja šķēpmetēja.

Jau ziņots, ka iepriekšējais Latvijas rekords bija 60,13 metri un tas kopš Pekinas olimpiskajām spēlēm piederēja Sintai Ozoliņai.

Palameikas tēvs un treneris Gints gandarījumu izteica vēl pirms pēdējā metiena, kad Madara ar rezultātu 60,10 metri bija otrajā vietā. «Galvenais, ka ventspilnieku šīs sezonas izvirzīto uzdevumu aizmest 60 metru tālumā esam izpildījuši.»

«Lai nu ko, bet šādu rezultātu nebiju gaidījis!» Palameiks izteicās jau pēc meitas pēdējā metiena.

Lielu apmierinātību ar sacensībām izteica arī Aiga Grabuste, kura septiņcīņas sacensībās ar 6396 punktiem izcīnīja zelta medaļu un laboja septiņus gadus veco Līgas Kļaviņas Latvijas rekordu, kas arī tika sasniegts tieši U-23 Eiropas čempionātā. Grabuste uzsvēra, ka Latvijas rekorda labošana bija čempionāta galvenais uzdevums.

«Ar sacensībām esmu ļoti apmierināta - ideāls stadions ar ātru skrejceļu, un arī laika apstākļi man netraucēja,» pastāstīja Grabuste, kura izteicās, ka vēl labāk būtu gribējusi nostartēt augstlēkšanā, taču, piemēram, lodes grūšanā viņai nebija izdevies raidīt lodi tālāk par 14 metriem, bet šoreiz sportiste sasniedza rezultātu 14,56 metri. Grabuste atzina, ka par uzvaru bija pārliecināta jau pirms pēdējās disciplīnas, 800 metru skrējiena. «Otro vietu apsteidzu par 200 punktiem, un tas ir ļoti daudz. Nav reāli 800 metru skrējienā atgūt tik daudz punktu, kaut arī krieviete (Olga Kurbana) bija skrējusi, šķiet, septiņas sekundes par mani ātrāk. Lai zaudētu iegūto pārsvaru, man no viņas distancē bija jāatpaliek vismaz 50 metru. Skrējiena laikā kontrolēju notikumus distancē, uzskrēju beigas, un viss bija kārtībā.»

Grabuste uzsvēra, ka mērķtiecīgi gatavojusies tieši U-23 čempionātam, tāpēc šobrīd viņa vēl nevar pateikt, vai piedalīsies augustā paredzētajā pasaules čempionātā.