Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Volvo Trucks» aprīko kravas auto ar satiksmes kontroles tehnoloģijām

«Volvo Trucks» un kopskaitā vēl 27 dalībnieki piedalās projektā «euroFOT». Šā projekta mērķis ir paaugstināt satiksmes drošību un efektivitāti. Līdz 2010. gadam tā ietvaros «Volvo» plāno aprīkot ar jaunākajām kontroles tehnoloģijām 80 kravas automašīnas.

«Šā projekta ideja atbilst mūsu uzstādījumam ražot pasaulē drošākās kravas automašīnas,» stāsta Karls Johans Almkvists, «Volvo Trucks» satiksmes un produktu drošības direktors. «euroFOT» (izmēģinājumi reālos apstākļos) ir pirmais tik liela mēroga projekts Eiropas Savienībā. Iepriekš šādi projekti realizēti tikai Ziemeļamerikā un Japānā.

Projekta īstenošanas laikā informācija par reālā satiksmes plūsmā notiekošo tiks apkopota, izmantojot uz kravas automašīnām uzstādītas videokameras un citas kontroles ierīces.

«Volvo Trucks» negadījumu izpētes centrs jau vairāk nekā 40 gadus pēta kravas automašīnu avārijas un to cēloņus. «euroFOT» ir vēl viena lieliska iespēja iegūt detalizētu informāciju par bīstamām situācijām, izvērtēt negadījumu novēršanas sistēmu darbību un uzkrāt zināšanas jaunu sistēmu izstrādei. «Mēs nevēlamies apstāties pie tā, ko jau zinām par avārijas situācijām, tāpēc turpinām attīstīt satiksmes drošības pētījumus,» skaidro Karls Johans Almkvists.

30 kravas automašīnas, kas iesaistītas projektā, būs aprīkotas ar «Volvo Trucks» aktīvās drošības sistēmām, tostarp adaptīvo kruīza kontroli un braukšanas joslas ievērošanas sistēmu, bet pārējās 50 ar papildu tehnoloģijām degvielas patēriņa kontrolei. Bez «Volvo Trucks» projektā piedalās arī «Volvo 3P», «Volvo Logistics» un «Volvo Powertrain».

Četras videokameras

www.eurofot-ip.eu

«Volvo Trucks» piedāvā automobiļus un visaptverošus pakalpojumus profesionāļiem transporta pakalpojumu un pārvadājumu nodrošināšanai. Kompānija piedāvā pilnīgu kravas automobiļu klāstu, sākot ar vidējas kravnesības un beidzot ar ļoti lielas kravnesības kravas automobiļiem, kā arī attīstītu vispasaules dīleru un 30 000 remonta centru tīklu vairāk nekā 140 valstīs.

2008. gadā «Volvo Trucks» pārdeva vairāk nekā 106 000 kravas automašīnas. «Volvo Trucks» ietilpst «Volvo Group» uzņēmumu grupā un ir viens no lielākajiem kravas automašīnu, autobusu un celtniecības tehnikas ražotājiem pasaulē.