Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvas valsts iedzīvotājiem kompensēs 15% daudzdzīvokļu māju renovācijas izmaksu

Lietuvas Seims apstiprinājis jaunu daudzdzīvokļu māju atjaunošanas kārtību, kas paredz, ka valsts iedzīvotājiem kompensēs 15% renovācijas izmaksu un garantēs atvieglotus kredītus ar fiksētu procentu likmi, kas nepārsniegs 3% gadā.

Šādu kārtību piektdienas balsojumā atbalstījuši 70 deputāti, pret to balsojuši četri deputāti, bet vēl 33 Seima locekļi no balsošanas atturējušies.

Jaunā likuma redakcija, kas vēl jāapstiprina prezidentei Daļai Grībauskaitei, arī paredz, ka valsts kompensēs 50% izdevumu, kas saistīti ar daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektu izstrādi un celtniecības darbu uzraudzību.

Kā norādījis premjerministrs Andrjus Kubiļus, iedzīvotājiem mājokļa atjaunošana un siltināšana kopsummā neizmaksās vairāk, kā viņi šobrīd maksā par apkuri.

Savukārt konservatīvo deputāts Kazimiers Uoka izteicies, ka līdz šim reālais valsts atbalsts cilvēkiem, kuri atjaunina mājokļus, sasniedzis aptuveni 17%, taču sistēma bijusi korumpēta un līdzekļi tikuši izšķērdēti.

"Katrai daudzdzīvokļu mājai tiek izstrādāts atsevišķs projekts, un tā bijusi milzīga līdzekļu izšķērdēšana - šis projekts parasti izmaksājis aptuveni 100 000 litu (20 400 latu)," izteicies konservatīvo deputāts Kazimirs Uoka.

Pēc viņa teiktā, Mājokļu renovācijas aģentūra, kas līdz šim uzraudzījusi šo procesu, "bija īpaši iecienījusi dažus konkrētus materiālus un konkrētus arhitektus". Turpmāk renovācijā tiks izmantoti tipveida projekti, kurus varēs diezgan vienkārši pielāgot ikvienam gadījumam.

Renovējot daudzdzīvokļu mājas, tiks rīkoti centralizētie iepirkumi, bet pašiem iedzīvotājiem paredzēts dot lielāku izvēles brīvību attiecībā uz darbu pakāpeniskumu, izmantojamajiem materiāliem un darbu izpildītājiem.

Uoka norādījis, ka juridiski jaunajai kārtībai jāstājas spēkā 1.septembrī, bet faktiski tā sākšot darboties tikai no nākamā gada.

Kā iepriekš paziņojusi Lietuvas valdība, šogad iecerēts sākt 500 daudzdzīvokļu māju renovāciju. Kopumā šai programmai paredzēts atvēlēt aptuveni trīs miljardus litu.