Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atgādinājums ar personīgo auto ceļojošiem tūristiem uz Slovēniju

Ņemot vērā pieaugošo Latvijas iedzīvotāju tūrismu vasarā uz Slovēniju un Horvātiju, vēstniecība Slovēnijā atgādina, ka braucieniem caur Slovēniju ārvalstu pilsoņiem, ceļojošiem ar personīgo transporta līdzekli, ir nepieciešams iegādāties vinjeti braukšanai pa valsts autoceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Slovēnijas ceļu nodoklis.

Tās maksa vieglajiem automobiļiem (masa līdz 3500 kg) ir 15 eiro (aptuveni 10 latu) par ceļojumu līdz nedēļai un 30 eiro (aptuveni 21 lats) līdz mēnesim. Ja vinjete nav iegādāta, Slovēnijas tiesībsargājošās institūcijas ir tiesīgas likt samaksāt vismaz 150 eiro (aptuveni 105 lati) lielu sodu.

Vinjetes ir iespējams nopirkt jebkurā degvielas uzpildes stacijā Slovēnijā, kā arī Slovēnijas pierobežā esošajās degvielas uzpildes stacijās kaimiņvalstīs (Itālijā, Austrijā, Ungārijā, Horvātijā).


Informē: Latvijas Republikas vēstniecība Slovēnijā
Ajdovščina 4,
1000 Ljubljana,
Slovenia
Telefons (386) 1 43 41 620