Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dubultā morāle

Pirms dažiem gadiem mūsu deputāti aktīvi meklēja labāko risinājumu azartspēļu ierobežošanai. Tika spriests, ka spēļu elles būtu aizvācamas no pilsētas centra, ierīkojama īpaša vieta kaut kur Lucavsalā, paaugstināmi nodokļi utt., bet tālāk par to, ka izvāca spēļu aparātus no kafejnīcām un bāriem, netika. Vēl tika nolemts, ka nedrīkst azartspēles reklamēt.

Krievija pirms pāris nedēļām nolēma, ka aizliegs visus kazino un spēļu zāles, bet pie mums notiek pilnīgi pretējais. Azartspēļu biznesmeņi atraduši veiklu veidu, kā apiet likumā noteiktos ierobežojumus. Bāri pārsaukti par spēļu zālēm, bet, lai reklamētos, televīzijā tiek rādīti nevis mazi reklāmas rullīši, bet gan veselas stundu garas konkrētas azartspēles. Nekādi citādi nosaukt «Zelta drudzi», «Lielais jautājums» un «Bagātību salu», ko rāda LNT un TV5, nevar. Arī TV3 «Superbingo», kuru gan mēģina maskēt par loteriju, nekas cits kā azartspēle nav. Turklāt tā ir tik klaja reklāma. Veselu stundu skaista jaunkundze mudina: zvaniet, zvaniet, laimēsiet 700 latus, te jums vēl viena minūte, zvaniet, zvaniet, palielinām laimestu līdz 800 latiem. Kad beidzot kādu zvanītāju dators izraugās un tas tiek savienots ar studiju, viņš ir laimējis to iespaidīgo summu. Viņam vēl pajautā, vai viņš ir priecīgs, vai zvanīs vēl un vai citiem arī iesaka zvanīt. Un uz visiem šiem jautājumiem viņš atbild ar «jā». Tātad — visi laimē, neviena zaudētāja. Kur vēl labāka reklāma?

Likumā noteikts, ka azartspēļu organizēšanas vietās jānovieto brīdinājumi, ka azartspēles var izraisīt atkarību, bet televīzijas spēlēs pat šādi uzraksti faktiski nav pamanāmi. Un šis ārprāts televīzijā turpinās jau vairāk nekā gadu. Kur skatās azartspēļu inspekcija? Ja likumā izrādījušies kādi «caurumi», būtu pēdējais laiks atbildīgajām instancēm nākt klajā ar likuma izmaiņu ierosinājumiem.

Bet morāle, ka jāaizliedz spēļu automāti kafejnīcās, lai bērni tos neredzētu, bet vienlaikus rādot un reklamējot tās televīzijā, ir vienkārši dubulta morāle un neiztur nekādu kritiku.