Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VM rīcībā ir informācija par triju slimnīcu apvienību veidošanu

Veselības ministrija (VM) pagaidām saņēmusi triju slimnīcu apvienību pieteikumus, aģentūru LETA informēja VM Preses centra vadītājs Oskars Šneiders.

Balvu slimnīca ir iesniegusi pieteikumu, kurā norādīts, ka slimnīca apvienosies ar Alūksnes un Gulbenes slimnīcām. Daugavpils reģionālajai slimnīcai pievienosies Krāslavas slimnīca, bet Cēsu rajona slimnīca apvienosies ar Sarkanā krusta slimnīcu Smiltenē, kā arī ar Rīgas rajona slimnīcu, kura atrodas Siguldā.

Citas slimnīcas šobrīd par saviem plāniem veidot apvienības ministriju vēl nav informējušas, taču jau zināms, ka sarunas par apvienošanos notiek starp Aizkraukles un Madonas slimnīcām.

Kā skaidroja Šneiders, slimnīcām vēl ir laiks apdomāt savas iespējas, jo pieteikumi nav jāiesniedz nekavējoties. Slimnīcas apvienības varēs pieteikt vēl līdz gada beigām, lai tādā veidā pretendētu arī Eiropas naudu stacionāro pakalpojumu uzlabošanai, bet šobrīd finansējuma sadali slimnīcām apvienību izveide neietekmēs. Finansējuma un funkciju sadale starp atsevišķām apvienībā esošajām slimnīcām būs pašu apvienību ziņā, skaidroja VM.

Kā ziņots, jau septembrī darbu varētu sākt Limbažu, Smiltenes un Cēsu slimnīcu apvienība.

Pašlaik notiek darba grupas sarunas par apvienības veidošanu, un, kā uzsver Cēsu rajona slimnīcas direktors Guntars Kniksts, nav iemesla šo procesu paildzināt, jo pašreizējie apstākļi spiež slimnīcas lēmumu pieņemt ātri.

Kā ziņots, no šā gada 1.septembra ar Limbažu un Smiltenes slimnīcām valsts slēgs līgumu tikai par ambulatorās aprūpes sniegšanu. Cēsu rajona slimnīca atbilstoši valsts plāniem strādās līdzšinējā režīmā un neatliekamo medicīnisko palīdzību sniegts 24 stundas diennaktī. Paredzēts, ka apvienības centrs būs tieši Cēsu slimnīca.

Arī Limbažu un Smiltenes pašvaldības atbalstījušas slimnīcu ieceri apvienoties.

Tāpat ziņots, ka līdz šā gada 31.decembrim slimnīcas varēs pieteikt jaunizveidojamās slimnīcu apvienības, lai pēc tam varētu par Eiropas fondu līdzekļiem uzlabot tajās veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos par darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» papildinājuma apakšaktivitāti «Stacionārās veselības aprūpes attīstība».

Projekta laikā slimnīcās būs iespējams veikt ēku ārējo renovāciju un rekonstrukciju, energoefektivitātes uzlabošanu, renovāciju un rekonstrukciju operāciju zālēs, kā arī infrastruktūrā, kas saistīta ar ķirurģijas tipa profiliem, dzemdību nodaļās un ar tām saistītā infrastruktūrā, reanimācijas, uzņemšanas nodaļās, struktūrvienībās, kuras nodrošina ārstnieciskā procesa darbību.

Tāpat būs iespējams būvēt jaunas ēkas, piegādāt un montēt tehnoloģijas, kā arī veikt projekta informācijas un publicitātes pasākumus.

Kopumā slimnīcām šajā apakšaktivitātē pieejami 135,4 miljoni latu, no kuriem Eiropas fondu līdzfinansējums ir 115,1 miljons latu, nacionālais publiskais līdzfinansējums - 20,3 miljoni latu, valsts budžeta līdzfinansējums - līdz 9,1 miljonam latu.