Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piebalgs sācis apsvērt iespēju palikt eirokomisāra amatā

Pirms dažām nedēļām kategoriski tika noraidīta iespēja, ka pašreizējais eirokomisārs Andris Piebalgs varētu palikt šajā amatā. Tagad gan viņa paša, gan Eiropas Komisijas vadībai tuvu stāvošu personu izteikumi ļauj noprast, ka situācija mainījusies, otrdien vēsta «Diena».

Piebalgs intervijā laikrakstam atzinis, ka sācis domāt par iespēju palikt šajā amatā un līdz rudenim pieņems lēmumu.

«Esmu kļuvis daudz domīgāks par šo jautājumu, jo, protams, darbs ir interesants un var jau būt, ka es varu to darīt. Neesmu tik stiprs [sakot — nē], kāds būtu bijis pirms nedēļas,» atklāja Piebalgs.

Pagājušajā nedēļā eirokomisāram bijusi telefonsaruna ar premjeru Valdi Dombrovski, kurš apjautājies par viņa nākotnes nodomiem. «Premjers zvanīja, lai pajautātu viņa viedokli par vēl vienu termiņu. Piebalgs atbildēja, ka apsver šo jautājumu,» laikrakstu informējusi premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

«Man nekad nav bijis izteikta argumenta, ka man negribētos vēlreiz kandidēt uz šo amatu. Vienkārši domāju, ka pieci gadi ir pietiekami daudz un esmu noguris. Tas ir galvenais arguments. Pašlaik tā lieta Latvijā tiek pārlikta uz rudeni,» sacīja Piebalgs.

Par labu viņa kandidatūrai varētu runāt arī tas, ka Žozē Manuels Barrozu, kurš vēlas otrreiz iegūt Eiropas Komisijas prezidenta amatu, nolēmis dalībvalstīm prasīt izvirzīt spēcīgus pārstāvjus ar nevainojamu reputāciju.

Līdz šim kā iespējamais eirokomisāra amata kandidāts tika minēts Māris Riekstiņš (TP) un Solvita Āboltiņa (JL).