Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūsu ēras noslēpums «Svētās asinis un Svētais Grāls»

Apgādā «Zvaigzne ABC» augusta sākumā iznāks Maikla Beidženta, Ričarda Lī un Henrija Linkolna grāmata «Svētās asinis un Svētais Grāls». Grāmata, kuras dēļ «Da Vinči koda» autors Dens Brauns stājās tiesas priekšā.

20. gadsimta 70. gados sabiedrības interesi Eiropā piesaistīja noslēpumains stāsts par franču mācītāju Beranžē Sonjēru, kurš nomaļā kalnu ciematā Pireneju pakājē esot atradis kaut ko tādu…

Intrigas izpētē iesaistījās trīs aizrautīgi zinātnieki: Maikls Beidžents — psiholoģijas doktors, filozofs, reliģiju pētnieks, pasniedzējs, profesionāls fotogrāfs, «BBC» populārzinātnisko raidījumu producents, Henrijs Linkolns — vēsturnieks, eģiptologs, senu kultu un ezoterikas pētnieks, producents un vadītājs un Ričards Lī — populārs romānu un īsās prozas autors, vēsturnieks, pieprasīts lektors ASV, Kanādā un Lielbritānijā.

Vairāk nekā desmit gadus pētījuši šo atgadījumu, viņi secināja, ka jau pieminētais franču mācītājs nācis uz pēdām noslēpumam, kas jaunā gaismā parāda gan Jēzus personību, krusta karus un Bībeles tekstus, gan Vatikāna darbību, Šarla de Golla aktivitātes un cīņu par politisko varu Eiropā.

Dokumentālā prozas darba «Svētās asinis un Svētais Grāls» pirmais izdevums satricināja pasauli. Tas izraisīja kaismīgas vēsturnieku diskusijas un baznīcas autoritāšu sašutumu. Grāmata tika aizliegta katoļu valstīs, tomēr bija pieprasīta Vatikānā. Tā iedvesmoja Denu Braunu uzrakstīt «Da Vinči kodu», un tā joprojām intriģē miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Grāmatu no angļu valodas tulkojis Uldis Sīlis.