Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers arī Saeimas vēlēšanās kopā ar Ušakovu cer iegūt vairākumu

Partijas «LPP/LC» līderis Ainārs Šlesers arī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās plāno startēt tandēmā ar politisko apvienību «Saskaņas centrs», paredzot iegūt vairākumu, līdzīgi kā tas notika nesenajās Rīgas domes vēlēšanās.

«Ir lielas iespējas, ka Ušakova/Šlesera un Šlesera/Ušakova tandēms varētu iegūt vairākumu arī nacionālajās vēlēšanās,» intervijā aģentūrai BNS sacīja Rīgas vicemērs.

Tas gan nenozīmē, ka Saeimas vēlēšanu dēļ viņš atteikšoties no darbošanās Rīgas domē.

«Man plāni ir lieli. 12 gadus esmu bijis gan Saeimā, gan sešās valdībās. Pienācis laiks kaut ko pamainīt, un šis izaicinājums — vadīt brīvostu un būt par vicemēru Rīgai — ir diezgan liels. Ceru, ka spēšu daudz ko no tā, ko esmu solījis, realizēt,» sacīja Šlesers.

Tajā pašā laikā viņš pauda pārliecību, ka viņa palikšana domē netraucēs [«Saskaņas centra» līdera Nila] Ušakova/Šlesera, Šlesera/Ušakova tandēmam uzvarēt arī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. «Es jebkurā gadījumā esmu [LPP/LC] partijas līderis, neesmu aizbraucis kaut kur prom uz Briseli, esmu tepat,» teica Šlesers, atbildot uz jautājumu, vai Saeimas vēlēšanās izdosies sasniegt Rīgas domes vēlēšanām līdzvērtīgus rezultātus, «partiju lokomotīvēm» paliekot pašvaldībā.

Viņaprāt, attiecībā uz Saeimas vēlēšanām runa nav par konkrētām personālijām, bet par to, lai tandēms Ušakovs/Šlesers, Šlesers/Ušakovs varētu uzvarēt nākamajās vēlēšanās. «Tāds ir mūsu mērķis,» sacīja vicemērs.

Šlesers piebilda, ka arī savā pašreizējā Rīgas vicemēra amatā plānojis aktīvi sekot līdzi deputātu darbam Saeimā.

«Esmu ieplānojis strādāt. Kad cienījamie Saeimas deputāti šovasar beigs atpūsties, es katru nedēļu plānoju būt Saeimā, kontrolēt, ko deputāti tur dara un kādi lēmumi tiek pieņemti. Jūs domājat, ka Šlesers, aiziedams uz Rīgas domi, aizmirsīs parlamentu? Nē! No domes mēs vēl vairāk parlamentu kontrolēsim un liksim [Saeimas deputātiem] saspringt un nedaudz pasvīst,» pauda Šlesers.

Rīgas vicemērs gan nekonkretizēja iespējamību veidot kopīgu sarakstu ar «Saskaņas centru», sakot, ka «to noteiks mūsu sadarbība».

«Šajā situācijā mums nekas vairs nav jāveido, mēs esam vienā laivā, mēs braucam, un juridiskā terminoloģija neko vairs nenozīmē. Mēs sadarbojamies. Un, ja mums izdosies pierādīt, ka šis tandēms tiešām spēj pildīt solījumus un virzīt procesus uz priekšu, cilvēki paši nolems, kas jādara un kas nav jādara. Šodien mēs jau esam vienā laivā, bet forma — kas ies uz vēlēšanām, kas neies... Mērķis ir, lai šis bloks iegūst vairākumu arī nākamajās vēlēšanās,» pauda Šlesers.

«Laiks rādīs, kādā formā tas notiks,» viņš teica, atzīstot, ka pašlaik galvenais ir rezultāts, vai abu partiju sadarbības rezultātā cilvēkiem Rīgā tiks radītas jaunas darba vietas.

«Cilvēki gaida rezultātu. Nav svarīgi, krievs, ebrejs, polis vai amerikānis tev piedāvā darbu, galvenais, lai ir darbs. Un, ja mēs radīsim jaunas darba vietas, ja parādīsim, ka Rīga ir gatava palīdzēt valstij iziet no krīzes, ļoti daudzi būs gatavi mūs atbalstīt. Un Rīgas vēlēšanas vienmēr tiek uztvertas kā nacionālā līmeņa vēlēšanas. Šeit mēs saņēmām vairākumu, un šis bloks, nenoliedzami, var saņemt vairākumu nākamajās vēlēšanās,» Šlesers paskaidroja.

Viņš arī uzsvēra, ka domes modelis būtu attiecināms arī uz nākamajām Saeimas vēlēšanām, kad savā starpā cīnās divi bloki. «Manuprāt, amerikāņu modelis [divpartiju sistēma] lielā mērā tuvojas arī Latvijai, proti, kad viena partija ir pozīcijā, otra — opozīcijā. Tā kā šeit [domē] ir — viens bloks pozīcijā, viens — opozīcijā. Rezultātā šie bloki cīnās savā starpā. Nav tā, ka ir sadrumstalotība — desmitiem mazu partiju — un neviens nevar saprast, ko šīs partijas grib.»

«Es uzsveru, un to var pasvītrot ar sarkanu, ka lielā priekšvēlēšanu tribīne būs nevis Saeimā, bet Rīgas domē. Jo tagad tandēms Šlesers/Ušakovs un Kristovskis/Jaunups atrodas šeit, un šeit arī notiks lielā cīņa par ietekmi jaunajā Saeimā un jaunajā valdībā,» sacīja LPP/LC līderis.

Saeimas vēlēšanu likums paredz, ka pilsētas deputātu var pieteikt par Saeimas deputāta kandidātu, taču ievēlēšanas gadījumā viņš zaudē domnieka mandātu.

Jau vēstīts, ka nesenajās Rīgas domes vēlēšanās Šlesera un Ušakova tandēms kopā ieguva 36 vietas no 60, pārliecinoši izveidojot domē valdošo koalīciju.