Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība piešķir 328 tūkstošus algu izmaksām ieslodzītajiem

Ministru kabinets otrdien atbalstīja no valsts pamatbudžeta apakšprogrammas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» piešķirt Ieslodzījuma vietu pārvaldei 328 471 latu, lai nodrošinātu Satversmes tiesas spriedumu izpildi.

Tieslietu ministrijā portāls «Apollo» uzzināja: lai nodrošinātu pagājušā gada 21.oktobra Satversmes tiesas sprieduma izpildi, izstrādāti grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā, kas paredz notiesātajiem noteikt astoņu stundu darbadienu piecu dienu darba nedēļā līdzīgi kā Darba likums to nosaka attiecībā uz darbiniekiem.

Tomēr, ja darba rakstura dēļ nevar noteikt piecu dienu darba nedēļu, ieslodzītām personām noteiks sešu dienu darba nedēļu, taču šajā gadījumā dienas darba laika ilgums nedrīkstēs pārsniegt septiņas stundas.

Atbilstoši Satversmes tiesas spriedumā noteiktajam Latvijas Sodu izpildes kodekss tika papildināts ar normu, kas paredz, ka ieslodzīto personu atvaļinājums tiek apmaksāts.

Pērn Satversmes tiesa par neatbilstošām Satversmei atzina Sodu izpildes kodeksa normas, kas notiesātajiem noteica sešu dienu darba nedēļu un liedza tiesības uz apmaksātu atvaļinājumu.