Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SAB šefs: Latvijai svarīgi saprast Krievijas politiku

Latvijai ir svarīgi saprast Krievijas politiku attiecībā uz bijušās PSRS republikām, uzskata Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks Jānis Kažociņš.

Lūgts komentēt SAB 2008.gada pārskatā minēto, ka pērn Krievijas un Gruzijas militārā konflikta laikā SAB izlūkošanai izdevās iegūt nozīmīgu operatīvu informāciju par situāciju Gruzijā, Kažociņš sacīja: «Latvijai ir svarīgi saprast, kāda ir Krievijas politika pret bijušajām Padomju Savienības valstīm, jo tas ir virziens, kas var radīt nestabilitāti. Visklajākā veidā mēs redzējām, ka ir bijis iebrukums Gruzijas teritorijā, kas pašlaik vairs nav tāda, kā bija padomju laikos, bet ir starptautiski akceptēta valsts.»

«Tas nozīmē, ka mums ir jābūt skaidrībai, kas tur notiek, un jāseko līdzi, jo pastāv zināmas līdzības veidā, kā Krievija īstenoja savu tautiešu politiku Dienvidosetijā un Abhāzijā un kā Krievija īstenoja savu tautiešu politiku Krimā, Moldovā un Baltijas valstīs. Domāt, ka tas uz mums neattiecas, būtu kļūda,» norāda SAB šefs.