Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Volvo Group» otro ceturksni noslēdz ar rekordlieliem zaudējumiem

Zviedrijas autobūves kompānija «Volvo Group» šā gada otrajā ceturksnī strādāja ar 5,57 miljardu kronu (354,8 miljonu latu) tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 5,15 miljardu kronu (328,05 miljonu latu) tīro peļņu attiecīgajā laika periodā pērn, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā. Tādējādi autoražotājs otro ceturksni noslēdzis ir visu laiku lielākajiem ceturkšņa zaudējumiem.

«Volvo Group» zaudējumi galvenokārt skaidrojami ar kredītu zaudējumiem, darbinieku skaita samazināšanos un ar ASV arodbiedrību «United Auto Workers» noslēgtā veselības aprūpes darījuma izmaksām. Vienošanās ar arodbiedrību paredz, ka «Volvo Group» ASV kravas automašīnu struktūrvienība «Mack» tiek atbrīvota no pienākuma izmaksāt veselības apdrošināšanas pabalstus pensionētajiem darbiniekiem.

«Volvo Group» vadītājs Leifs Jūhansons norādīja, ka kompāniju negatīvi ietekmē arī kravas automašīnu un autobusu pieprasījumu kritums. Kompānijas pārdošanas apjoms otrajā ceturksnī samazinājās par 32,7% - līdz 53,9 miljoniem kronu (3,4 miljoniem latu). Viņš pavēstīja, ka situācija uzņēmuma kravas automašīnu galvenajos tirgos Eiropā, Ziemeļamerikā un Japānā saglabājas apgrūtinoša.

«Mēs saglabājam mūsu prognozes, ka kopējais Eiropas kravas automašīnu tirgus šogad būs vismaz uz pusi mazāks nekā pērn, bet Ziemeļamerikas tirgus saruks par 30% - līdz 40%,» sacīja Jūhansons.