Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas automašīnu tirgus šogad var sarukt par 60%

Jaunu un lietotu automašīnu tirdzniecība Krievijā šā gada pirmajos sešos mēnešos samazinājās par 55% un līdz gada beigām var samazināties par 60%, ja valsts ātri nerīkosies, teikts otrdien publiskotajā revīzijas un konsultāciju uzņēmuma «PricewaterhouseCoopers» (PwC) paziņojumā. Iepriekš tika prognozēts, ka Krievijas automašīnu tirgus šogad varētu kļūt par lielāko Eiropā, taču tagad tam draud viens no visu laiku sliktākajiem gadiem.

Krievijas automašīnu tirgus vērtība pirmajā pusgadā sarukusi par 62% - līdz 12,8 miljardiem dolāru (6,3 miljardiem latu), vēsta PwC. Valsts automašīnu tirgus straujā lejupslīde galvenokārt skaidrojama ar bezdarba pieaugumu un iedzīvotāju algu samazinājumu, kā arī ar banku nevēlēšanos izsniegt aizdevumus kreditēšanas krīzes dēļ.

«Globālās autorūpniecības krīzes negatīvās sekas Krievija ir izjutusi visnopietnāk. [Automašīnu] tirgus attīstība galvenokārt būs atkarīga no valdības centieniem to atdzīvināt,» norādīja PwC analītiķis Maskavā Stenlijs Rūts.

Krievijas valdība jau ir centusies stimulēt automašīnu kredītu izsniegšanu, bankām piedāvājot piešķirt kompensācijas par aizdevumu cenu samazināšanu, taču analītiķi uzskata, ka šādi pasākumi ir pārāk niecīgi, lai veicinātu situācijas uzlabošanos.

PwC dati liecina, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos automašīnu tirdzniecība Krievijā sarukusi par 55% - līdz 743 000 vienību, šajā periodā pārdodot 345 000 importētu transportlīdzekļu, 190 000 valstī ražotu ārvalstu autobūves kompāniju modeļu, 200 000 Krievijas modeļu un 8000 lietotu ārzemju automašīnu.

Savukārt šogad kopumā prognozēts, ka Krievijā tiks pārdoti aptuveni 1,3 līdz 1,6 miljoni automašīnu, kas ir par 50%-60% mazāk nekā pērn.