Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Festivālam «Baleta zvaigznes Jūrmalā» 10 gadu jubileja

Baleta svētkiem Jūrmalas pilsētā ir sena vēsture. Jau kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem ierasts, ka augusts Jūrmalā ir arī Baleta mēnesis. Tradīcija organizēt baleta festivālu atdzima 1999. gadā, un starptautiskais festivāls «Baleta zvaigznes Jūrmalā» jau ieguvis savu skatītāju loku, kas novērtē iespēju redzēt augstvērtīgu mākslinieku sniegumu no dažādām pasaules valstīm, informē pasākuma pārstāve Kristīne Stivriņa.

Baleta festivāla tradīciju Jūrmalā atdzīvināja Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš līdz šim bijis visu festivālu mākslinieciskais vadītājs. Pateicoties Leimaņa pieredzei un profesionālajai darbībai, Dzintaru koncertzālei izdodas piesaistīt gan pasaulslavenus baleta māksliniekus, gan jaunus talantus.

7. augustā plkst. 20.00 koncertā uz Dzintaru koncertzāles skatuves baleta mākslas cienītājus priecēs Sanktpēterburgas Marijas teātra zvaigznes — Anastasija Matvijenko un Andrejs Batalovs. Kopš 2007. gada Anastasija ir primabalerīna Sanktpēterburgas Mihailovska operas un baleta teātrī Krievijā. Balerīna ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, godalgota 6. starptautiskajā Serža Lifara baleta mākslinieku konkursā un Starptautiskajā baleta mākslinieku konkursā Varnā (Bulgārijā). Anastasijas repertuārā ir tādas lomas kā Aurora baletā «Apburtā princese», Odeta «Gulbju ezerā», Žizele baletā «Žizele», Medora baletā «Korsārs» un daudzas citas galvenās lomas.

Anastasijas partneris Andrejs Batalovs ir izcils baletdejotājs, daudzu starptautisku baleta konkursu laureāts (Budapeštā, Nagoijā, Parīzē, Maskavā). Aleksandrs vairākus gadus bijis Dānijas Karaliskā baleta solists. Kopš 1996. gada virtuozais dejotājs ir Sanktpēterburgas Marijas teātra solists un dejojis galvenās lomas daudzos baletos, dažas no lomām — Džeims baletā «Silfīda», Princis «Riekstkodī», Alī baletā «Korsārs», Bazils baletā «Dons Kihots».

Viens no spilgtākajiem baletdejotājiem baleta festivālā būs Džovanni di Palma, kurš ir Nicas, Romas un Drēzdenes baleta solists. Baletdejotājs dejojis Romeo lomu Dž. Kranko iestudētajā baletā «Romeo un Džuljeta», kā arī piedalījies Galā koncertos visā pasaulē (ASV, Itālijā, Francijā).

Jūrmalā viesosies arī baleta pāris Kristīne un Aleksejs Terentjevi. Kristīne regulāri koncertē Kanādā, Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Holandē, Ukrainā, Rumānijā, Austrijā un Vācijā. 2008. gadā 23. starptautiskajā baleta mākslinieku konkursā Varnā balerīna ieguva zelta medaļu. Dejotājai piemīt izteiksmīgums, viegla lēcienu tehnika un stabils fuetē.

Būs skatāma arī Hamburgas baleta, viena no vadošajiem pasaules baletiem, soliste Anna Laudere. Iepriekš uz Dzintaru koncertzāles skatuves Anna dejojusi kā Rīgas horeogrāfijas skolas skolniece, šoreiz pirmo reizi Latvijā dejos ar savu partneri Edvīnu Revazovu (Ukraina).

Vēl baleta festivālā dejos Flandrijas Karaliskā baleta soliste Eva Devaele (Beļģija) un Hovards Kuintero (Kuba), Latvijas Nacionālā baleta soliste Elza Leimane, Sabīne Guravska, Baiba Kokina, Raimonds Martinovs un ekspresīvais dejotājs Ulvi Azizovs (Azerbaidžāna), kā arī Latvijas Nacionālās operas kordebalets.

Par godu festivāla jubilejai Dzintaru koncertzāles mazās zāles centrālajā foajē būs skatāma izstāde par baleta vēsturi Jūrmalā un Latvijā — «Deja un dzīve», kuru no 7. līdz 14. augustam bez maksas varēs apmeklēt ikviens baleta mākslas cienītājs.