Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijas parlaments apstiprina likumdevēju tēriņu kontroles kārtību

Reaģējot uz skaļo skandālu, kas ievērojami novājināja premjerministra Gordona Brauna valdību, Lielbritānijas likumdevēji otrdienas vakarā apstiprināja likumprojektu, kura mērķis ir sakārtot parlamentāriešu tēriņu kontroles sistēmu.

Pēc tam, kad visas lielākās partijas pauda apņēmību atjaunot sabiedrības uzticību politiķiem, likumprojektu atbalstīja abas parlamenta palātas.

Tieslietu ministrs Džeks Strovs atzinīgi novērtēja jauno likumu, kas pieņemts, reaģējot uz skandālu, kuru izraisīja atklātībā nonākušie dati, kas liecināja, ka likumdevēji prasījuši segt no nodokļu maksātāju naudas jebkādus savus personīgos izdevumus.

«Tēriņu skandāls beidzot būs pagātnes jautājums,» intervijā raidorganizācijai BBC ar atvieglojumu sacīja Strovs.

Viņš noliedza atsevišķu likumdevēju apgalvojumus, ka likumprojekta normas izskatīšanas gaitā tikušas mīkstinātas.

Parlamentāro standartu likums paredz izveidot neatkarīgu iestādi, kas pārbaudīs un apstiprinās likumdevēju tēriņus. Savukārt likumdevējiem, kuri iesniegs maldinošus izdevumu apmaksas pieprasījumus, draudēs līdz vienam gadam ilgs cietumsods.