Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uldis Dumpis: Latvijai viss nācis ļoti viegli, arī neatkarība

Latvijā cilvēkiem viss nācis pārāk viegli, arī valsts neatkarība iegūta pārāk viegli. Tā uzskata aktieris Uldis Dumpis.

Intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» aktieris kritizē Latvijas medijus, kas, viņaprāt, 18 gadus to vien darījuši, kā kritizējuši valdību un cilvēkus, kas mēģinājuši iesaistīties politikā. «18 gadus no medijiem to vien esam dzirdējuši, ka Latvijā viss ir slikti. Nemitīgi tiek zākāta valdība un notiek sacensība: kurš vairāk slikta atklās. Manuprāt, panākts tas, ka politikā gudri cilvēki vairs neiet. Tiklīdz parādās kāds cilvēks, viņš tiek izķidāts no galvas līdz kājām, bet uzsvars vairs nebūt netiek likts uz to, ko viņš dara vai nedara, bet gan uz to, cik viņam māju vai mašīnu pieder,» stāstījis Dumpis.

Aktieris arī pauž pārliecību, ka Latvijai viss nācis pārāk viegli, arī iegūtā neatkarība. «Manuprāt, mēs tikām nedaudz apmulsināti ar dažādiem spīguļiem, jaunām mašīnām un savrupmājām. Tagad, kad mums atkal nav tik daudz naudas, mēs kliedzam, ka viss ir slikti. Bet, objektīvi skatoties, mums patiesībā viss nācis pat ļoti viegli. Kaut vai neatkarība. Mums jau tikai šķiet, ka izcīnījām to dziedošajā revolūcijā, bet patiesībā Padomju Savienība vairs vienkārši nevarēja pastāvēt.»

«Man šķiet satraucoši, ka pie pirmajām grūtībām cilvēki nolaiž rokas. Kā Latvijas pilsonim man ir kauns, ka manu valsti Eiropas Parlamentā pārstāv Alfrēds Rubiks — cilvēks, kurš šo valsti nevēlējās pieļaut. Es nesaprotu, kā tas varēja notikt. Man negribētos tam ticēt, bet izskatās, ka esam tauta, ar ko var viegli manipulēt. Mums vajadzētu iemācīties skatīties divus soļus tālāk. Ja iemācīsimies to darīt, iespējams, viss mainīsies uz labo pusi,» — tā Uldis Dumpis.