Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš atturīgi vērtē ideju par jauna Pilsonības likuma izstrādi

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (Tautas partija) uzskata, ka bijušās Naturalizācijas pārvaldes priekšnieces un tagadējās Rīgas domnieces Eiženijas Aldermanes (LPP/LC) iniciatīva par jauna Pilsonības likuma nepieciešamību ir saistīta ar viņas nesen sākto politisko karjeru.

«Aldermanes kundze vēl pagājušajā nedēļā strādāja Tieslietu ministrijas sistēmā. Žēl, ka viņa ar šo iniciatīvu nāk tad, kad ir atstājusi darbu ministrijā. Pie manis kā ministra Aldermanes kundze nav nākusi, acīmredzot viņa ir iejutusies politiķes ādā,» Segliņš sacīja aģentūrai BNS, atbildot uz jautājumu par jauna Pilsonības likuma nepieciešamību.

Lai izstrādātu citu Pilsonības likumu, ir jābūt jaunam piedāvājumam, Segliņš uzsvēra.

«Likumu jau neraksta likuma dēļ. Likumu raksta, ja ir kāds jauns piedāvājums, jaunas idejas, jauns skatījums uz pilsonības jautājumu.. Svarīgāk ir, ar kādu saturu un jēgu šis likums tiek piepildīts. Aldermanes kundze saka «a», bet vajag teikt arī «b». Acīmredzot viņa redz, ka būtu jāmaina prasības,» ministrs klāstīja.

Segliņš gan atzina, ka Aldermanei ir tiesības nākt klajā ar dažādām idejām. «Es to skaidroju ar Aldermanes kundzes sākto politisko darbību,» viņš piebilda.

Ministrs plašāk nevēlējas komentēt ideju par jaunu pilsonības likumu.

Jau vēstīts, ka ilggadējā Naturalizācijas pārvaldes priekšniece Eiženija Aldermane uzskata, ka 1994.gadā pieņemtais Pilsonības likums neatbilst reālajai situācijai un Saeimai būtu jādomā par jauna normatīvā akta pieņemšanu.

Aldermane uzsver, ka jaunajā redakcijā jāprecizē ar dubultpilsonību un ar pilsonības iegūšanu nepilngadīgajiem saistītie jautājumi. Viņa arī iesaka mehānismu, kā likumu vajadzētu izstrādāt.

«Uzskatu, ka TM, iesaistot to institūciju pārstāvjus, kuru kompetencē ir šie jautājumi, iesaistot cilvēktiesību ekspertus, jāizveido darba grupa. Vispirms šī darba grupa noteiktu principiālās pamatnostādnes, izstrādātu koncepciju. Koncepcija jāapspriež ekspertu grupās un sabiedrībā. Tad jāatgriežas pie tālākas izstrādes. Koncepcija jāapstiprina valdībā. Tālāk jāraksta jauns Pilsonības likums. Bet tas jāliek galdā tikai nākamajai Saeimai. Jo pirmsvēlēšanu periodā to nekādā gadījumā nedrīkst darīt,» iesaka bijusī NP priekšniece.

Jautājums par jauna Pilsonības likuma nepieciešamību ik pa laikam nonāk politiķu darba kārtībā.