Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piektdien plānots pikets pie valdības ēkas

Piektdien Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība plkst. 11.00 rīkos piketu pie Ministru kabineta, lai cīnītos pret darba algu samazinājumu zemāk atalgotajiem ierēdņiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, Nodarbinātības Valsts aģentūrā un Valsts ieņēmumu dienestā.

Šajās iestādēs plānotais darba samaksas samazinājums paredzēts 20% apmērā, kas jau praktiski ir puse, salīdzinot ar darbinieku ienākumiem pagājušajā gadā. Visas trīs iestādes vairs nestrādā piektdienās, un arī 24. jūlijs ir savā ziņā piespiedu brīvdiena, norāda arodbiedrība.

Arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons pastāstīja, ka piketam pieteikti 100 dalībnieki, taču aicināts piedalīties tajā ikviens, kas vēlas paust savu attieksmi pret valsts diskreditējošo attieksmi pret darbiniekiem.

«Es, protams, neceru, bet būtu tikai normāli, ja piketa dalībniekus uzrunātu Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Mūsu prasības būs noformulētas, un mēs tās piketa sākumā iesniegsim Ministru kabinetā,» pastāstīja Jirgensons.