Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom»: ievērojam likumu attiecībā uz darbinieku atlaišanu

Otrdien premjera Valda Dombrovska (JL) paustās aizdomas, ka arī vienā no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem «Lattelecom» varētu notikt krāpšanās ar sociālajiem pabalstiem, neatbilst patiesībai. Tā portālam «Apollo» paziņoja uzņēmumā.

«Medijos izskanējušie apgalvojumi ir nepatiesi – «Lattelecom» pēc darba attiecību izbeigšanās pēc Latvijas likumdošanas darbiniekam izmaksā kompensāciju par uzkrāto, bet neizmantoto atvaļinājumu un atlaišanas pabalstu, atkarībā no darba stāža uzņēmumā. Līdz ar to pēdējā mēneša izmaksa var būt vairākas reizes augstāka kā pirms tam saņemtā regulārā ikmēneša darba alga. Saspringtajā ekonomiskajā situācijā, kad daudzi cilvēki zaudē darbu un izmanto likumdošanā paredzētās tiesības, lai gūtu maksimāli augstāko bezdarbnieka pabalstu, cilvēki stājas bezdarbnieku uzskaitē divus mēnešus pēc darba attiecību izbeigšanas. Tas ir katra cilvēka lēmums. Uzņēmums izpilda gan likumā, gan Koplīgumā noteiktās saistības pret saviem darbiniekiem, kas kaut nedaudz atvieglo situāciju pēc darba zaudēšanas,» skaidro «Lattelecom» Personāla vadības dienesta direktore Ingrīda Rone.

Rone uzsver, ka «Lattelecom» ne tikai ievēro likumu, bet arī sekot līdzi tam, lai tas būtu korekts attiecībā pret katru darbinieku.

Pagājušā gada beigās Lattelecom kopā ar citiem uzņēmumiem caur Latvijas darbadevēju konfederācijas (LDDK) vērsa sabiedrības uzmanību uz to, ka valdības steigā atceltie sociālo iemaksu griesti rada iespēju cilvēkiem lielu bezdarbnieka pabalstu saņemšanai. Tas, kas notiek šobrīd, ir nekas cits, kā griestu atcelšanas rezultāts.

Jau ziņots, ka otrdien Dombrovskis uzdevis atbildīgajiem ministriem pieprasīt paskaidrojumus no atsevišķu valsts uzņēmumu vadītājiem, tajā skaitā arī no «Lattelecom», jo esot radušās aizdomas par sociālā pabalsta izkrāpšanas gadījumiem tajos.