Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dobelis: Repše strādā no sirds, bet viņam var uznākt grūtsirdība

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) no sirds uzņemas atbildību un bieži vispār neklausās citu ieteikumos, tomēr viņam arī uznāk grūtsirdības brīži, intervijā portālam «Apollo» sacīja Saeimas deputāts Juris Dobelis (TB/LNNK), kurš kopā ar Repši bija viens no Latvijas Nacionālās neatkarības kustības līderiem Trešās atmodas laikā.

«Einaram piemīt viena laba īpašība — viņš uzņemas atbildību, un tad viņš speras pa to taku droši uz priekšu. Godīgi sakot, viņš citus maz klausa, bet šī rakstura īpašība ir vajadzīga, jo jābūt tādam izšķirošam piegājienam,» sacīja Dobelis. Tautas kalps gan pieļāva, ka «tomēr dažreiz vajadzētu mazliet apstāties, paanalizēt un ieklausīties».

Pagaidām Repše savus pienākumus pilda «no visas sirds», norādīja Dobelis, vienlaikus atzīstot, ka pašreizējam finanšu ministram arī uznāk grūtsirdības brīži.

Deputāts atklāja, ka šāda grūtsirdība Repši piemeklējusi, pildot Saeimas deputāta pienākumus: «Tad viņš vienu laiku, strādādams Saeimā (pareizāk sakot, sēdēdams Saeimā), nebija ne redzams, ne dzirdams. Viņš vienkārši sēdēja, viņam priekšā bija dators, šo un to viņš tur atrada, šis un tas viņam bija interesanti.»

Tomēr Dobelis atminas, ka arī Saeimā Repše pa retam izcēlies ar spilgtām izdarībām: «Vienreiz, kad [bijušais drošībnieks Edgars] Gulbis ielēca Daugavā, Einars informāciju bija atradis internetā. Viņš sasauca ap sevi visu «Jauno laiku», un viņi visi izskrēja no zāles, it kā protestēdami.» Tautas kalps arī atceras, ka Repše bijis «viens no tiem «Saeimas atlaidējiem»». «Klaigāja pa visām vietām: «Atlaist Saeimu! Atlaist Saeimu!» Varbūt ar zināmu humora izjūtu, bet to viņš publiski izteica.»

«Jācīnās katram ar sevi vispirms, jāveido sevī personība un jācenšas arī citos veidot personības, lai būtu spējīgi paši pieņemt lēmums, neklausoties pa labi un pa kreisi. Tad mēs izdzīvosim. Repše tomēr cīnās par savu personību, to nevar noliegt,» teica Dobelis.

Tāpat deputāts uzsvēra, ka «Jaunais laiks» ir premjera partija, tāpēc tai jāatbild arī par finanšu jomu. Viņš gan kritizēja, ka valdības vadītājs Valdis Dombrovskis un Einars Repše nereti pauž atšķirīgus viedokļus. Tomēr viņš uzskata, ka patlaban citu finanšu ministru nevajadzētu meklēt.