Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF pieprasījis, lai vienošanos paraksta visas koalīcijas partijas

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) izvirzījis nosacījumu, ka vienošanās tekstu, kas paredz starptautiskā aizdevuma sniegšanu, ir jāparaksta visām valdības koalīciju veidojošajām partijām, tādējādi apņemoties to īstenot, aģentūrai LETA apstiprināja valdībai tuvu stāvoši avoti.

Darbs pie vienošanās teksta saskaņošanas turpinās arī šodien, un pagaidām nav zināms, vai pusēm ir izdevies vienoties par tiem darbiem, kurus Latvijas valdība apņemas īstenot, lai arī turpmāk saņemtu SVF aizdevumu.

Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas departamenta direktore Diāna Krampe atbildē uz aģentūras LETA jautājumu bija lakoniska: «SVF un Eiropas Komisijas pārskata misija turpinās.» Savukārt premjera preses sekretāre Līga Krapāne uzsvēra, ka šodien nekādas tikšanās Ministru kabinetā nenotiekot un pagaidām neesot arī zināms, kad sarunas noslēgsies.

Tiesa, esot skaidrs, ka šis jautājums vēl tikšot skatīts koalīcijas partiju tikšanās laikā, kuras sasaukšana varētu būt «diezgan strauja».

Finanšu ministrs Einars Repše (JL), komentējot valdības un aizdevēju sarunu gaitu, šonedēļ izteicās, ka starptautiskie aizdevēji vēl aizvien netic Latvijai. Pēc viņa teiktā, aizdevēji joprojām neticot, vai Latvija «spēs savaldīt budžeta deficītu, kurš, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, kļūst tikai sliktāks». Tāpat neesot ticības tam, vai Latvija spēs samazināt budžeta deficītu arī turpmākajos gados.

Kā uzsvēra Repše, ļoti svarīgi sarunās būs tas, kāda būs Latvijas valdības argumentācija turpmākajai saimnieciskajai politikai.

Kā informēja Repše, puses patlaban saskaņojot nodomu vēstules tekstu. Tajā paredzētie nosacījumi būšot līdzīgi kā ar Eiropas Komisiju parakstītajā memorandā. «Tomēr to, vai tajā nebūs kādu novatorisku punktu, varēs pateikt tikai tad, kad sarunas noslēgsies.«

Premjers Valdis Dombrovskis (JL) pēc valdības sēdes žurnālistiem uzvēra, ka sarunas ar aizdevējiem turpinās un to gaitu pagaidām sīkāk komentēt nevarot. Noprotams, ka tiek gatavota vienošanās, kas būs līdzīga un ietvers tos pašus nosacījumus kā vienošanās ar Eiropas Komisiju.

Saskaņā ar optimistisko scenāriju sarunas var noslēgties jau šonedēļ, bet tās var prasīt arī ilgāku laiku, norādīja Dombrovskis.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ Latvijā turpinās SVF tehniskā misija, pēc kuras beigām arī būs skaidrs, vai fonds Latvijai piešķirs kārtējo starptautiskā aizdevuma daļu.