Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«General Motors» ar Vācijas valdību pārrunās «Opel» pārņemšanas piedāvājumus

ASV autobūves koncerna «General Motors Corp.» (GM) pārstāvji tiksies ar Vācijas valdību, lai pārrunātu Vācijas struktūrvienības «Opel» pārņemšanas piedāvājumus, taču abu pušu starpā ir sagaidāmas nesaskaņas, jo tās katra priekšroku dod atšķirīgiem pretendentiem. GM saņēmusi trīs «Opel» pārņemšanas piedāvājumus - no Kanādas auto detaļu ražotāja «Magna» un Krievijas valsts kontrolētās bankas «Sberbank izveidotā konsorcija, Beļģijas investīciju kompānijas «RHJ International» un Ķīnas autobūves kompānijas «Beijing Automotive Industry Corp.», un tagad ir nepieciešams vienoties ar Vācijas valdību par investīciju nodrošināšanu.

Vācijas valdība un federālās zemes, kurās atrodas «Opel» rūpnīcas, priekšroku dod «Magna» izteiktajam piedāvājumam, bet GM atbalsta «RHJ International» piedāvājumu. GM pieder 35% «Opel» akciju, bet Vācijas valdībai tiek lūgts nodrošināt valsts garantijas 4,5 miljardu eiro (3,16 miljardu latu) aizdevuma iegūšanai.

Ja Vācijas valdība un ASV autoražotājs nespēs vienoties, tad lēmumu pieņemšanu pārņems «Opel» pārvaldītājs «Opel Trust», kas ir atbildīgs par kompānijas darbībām, kopš GM uzsāka bankrota procedūru jūnijā. «Opel Trust» pieder 65% «Opel» akciju, un tā valdē ietilpst divi GM pārstāvji, divi Vācijas valdības pārstāvji, viens Berlīnes pārstāvis un delegāts no četrām federālajām zemēm, kurās atrodas autoražotāja rūpnīcas. Valdē iekļauts arī neitrālais loceklis Freds Ērvins, kas ir Amerikas Tirdzniecības palātas prezidents Vācijā, taču viņam nav balsstiesību.

Tajā pašā laikā «Magna» jau ir paziņojusi, ka vēlas paplašināt «Opel» automašīnu ražošanu un prognozē augstus izaugsmes rādītājus, jo sevišķi Krievijā. Savukārt «RHJ International» gatavojas samazināt Vācijas autoražotāja ražošanas jaudu un nodrošināt kompānijas atgriešanos pie peļņas gūšanas.

Vācijas valdības informācijas avots otrdien norādīja, ka paredzētajā sanāksmē netiks izlemts, kurš pretendents pārņems «Opel», un ir maz ticams, ka sākotnējā vienošanās par kompānijas nākotni tiks pieņemta šīs nedēļas laikā.