Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas ostas teritorijā noplūst ķīmiska viela; pastāv sprādziena draudi

Rīgā, Kundziņsalā, Baltijas konteineru terminālī, naktī no konteinera ar bīstamu ķīmisku vielu sākās nekontrolējama reakcija, kuras rezultātā notika ķīmiskās vielas noplūde, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Gan veselības ministre Baiba Rozentāle (TP), gan Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) sarunā Latvijas Televīzijā apgalvoja, ka cilvēkiem briesmas nedraud. Patlaban ir bažas, ka vēja dēļ ostas pusē varētu izplatīties nepatīkama smaka, bet sprādziena draudu, kas sākotnēji bijuši, patlaban neesot.

VUGD šefs Ainars Pencis LNT raidījumam «900 sekundes» apliecināja, ka situācija ir ļoti nopietna. Noplūdusī viela cilvēkam ir ļoti bīstama, turklāt tā var eksplodēt.

Pašlaik glābēji no Olaines ved speciālus konteinerus, kuros pārsūknēt ķīmiskās vielas no bojātajiem konteineriem. Tikmēr VUGD darbinieki veic konteineru dzesēšanu, no kā pārāk lielas jēgas gan neesot.

Sprādziena rezultātā, konteineros esošajai ķīmiskajai vielai saskaroties ar ūdeni, veidotos zilskābe, kas ir nāvējoša cilvēkam. Darām visu ar pieckāršu piesardzību, lai sprādziens nenotiktu, uzsvēra Pencis.

Savukārt Katastrofu medicīnas centra priekšnieks Mārtiņš Šics sarunā LTV sacīja, ka neesot pamata panikai, neviena māja neesot bīstamības zonā un pat sliktākajā gadījumā cilvēkiem briesmas nedraud.

No ostas teritorijas evakuēti aptuveni 100 cilvēki.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, izplūdis acetona ciānhidrīns. Internetā pieejamā informācija pauž, ka tas ir bezkrāsains, viegli uzliesmojošs, ļoti indīgs šķidrums ar vieglu zilskābes smaržu.

Acetona ciānhidrīns pieder pie ļoti bīstamām vielām, jo, nonākot organismā, tas sadalās un rada zilskābi. Ir nāvējošs, arī uzsūcoties caur ādu.

Sakarā ar šo notikumu izveidots rīcības štābs, kas pieņēma lēmumu evakuēt iedzīvotājus no iespējamajām apdraudētajām vietām: Voleriem, Krēmeriem un termināļa teritorijai piegulošās teritorijas. Iesaistītie operatīvie dienesti un institūcijas veic nepieciešamās darbības, lai likvidētu ķīmiskās vielas noplūdi.

Lai gan negadījums noticis naktī, paziņojums tika izsūtīts tikai plkst. 7.30. Pēc pirmās informācijas iegūšanas vairāk nekā pusstundu no VUGD nebija iespējams iegūt informāciju par notiekošo. Dežūrdienestā aģentūrai LETA pavēstīja, ka informāciju nesniedz un esot jāsazinās ar preses sekretāru.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes priekšsēdētāja preses sekretāre Anna Kononova, šodien plkst. 8.30 Ostas kapteiņa dienestā, Meldru ielā 5, notiks preses konference, kurā tiks sniegta plašāka informācija.

Policija jau bloķējusi visus ceļus, kas pieved pie Kundziņsalas.