Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV uzlidojumā Pakistānā, visdrīzāk, nogalināts bin Ladena dēls

ASV uzlidojumā Pakistānā šogad, visdrīzāk, nogalināts viens no teroristu līdera Osamas bin Ladena dēliem, ziņo ASV Nacionālais sabiedriskais radio (NPR).

ASV spiegošanas dienesti ir par 80-85% droši, ka vienā no bezpilota lidmašīnas «US Predator» uzlidojumiem Pakistānā nogalināts «Al Qaeda» līdera trešais vecākais dēls Saads bins Ladens.

ASV šogad izvērsusi uzlidojumu un raķešu triecienu kampaņu pret teroristu mītnēm Pakistānā, kur tiek nosūtītas tikai bezpilota lidmašīnas.

Tā kā ASV spēku rīcībā nav uzlidojumā nogalināto līķi, tad nav iespējams veikt DNS analīzes, lai būtu pilnīga pārliecība par nogalināto kaujinieku identitāti, NPR atzina augsta pretterorisma dienesta amatpersona.

Saads bin Ladens, kurš ir vecumā mazliet virs 20 gadiem, ietilpa mazā «Al Qaeda» komandieru grupā, kas palīdzēja vadīt teroristu organizāciju no Irānas, kur viņš 2003.gadā tika arestēts. Taču gada sākumā viņam izdevās izbēgt no mājas aresta Irānā un, pēc ASV izlūkošanas dienestu ziņām, viņš aizbēga uz Pakistānu.

Saads bija aktīvs «Al Qaeda» loceklis, bet viņam nebija būtiska loma teroristu organizācijā, skaidroja informācijas avots. Uzlidojums nebija mērķēts īpaši pret viņu, bet viņš vienkārši gadījās nepareizā vietā nepareizā laikā.