Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliegts ņemt ūdeni no Daugavas, makšķerēt un peldēties

Saistībā ar ķīmisko avāriju Kundziņsalā aizliegts ņemt ūdeni no Daugavas, makšķerēt un peldēties, šodien speciāli sasauktā preses konferencē paziņoja atbildīgās Rīgas domes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Rīgas brīvostas amatpersonas.

Patlaban ir aizliegts ņemt ūdeni no Daugavas un makšķerēt. Savukārt no Carnikavas līdz Rīgai pludmalē nedrīkst peldēties, žurnālistus informēja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņš uzsvēra, ka iedzīvotāju evakuācija, kas patlaban notiek no Kundziņsalas un Krēmeriem, ir profilaktiska rakstura. «Drošs paliek drošs,» sacīja Rīgas mērs.

Tāpat viņš atzīmēja, ka sakarā ar izveidojušos situāciju tiks aizkavēts «Tallink» prāmis no Stokholmas. Tas piestās citā terminālī, nevis Rīgas Pasažieru ostā.

Kā skaidroja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC), prāmis apstāsies Vecmīlgrāvī un tiks nodrošināta tūristu un citu prāmja pasažieru nogādāšana Rīgas centrā.

Kā informēja VUDG vadītājs Ainārs Pencis, naktī konteinerā, kurā atrodas ķīmiska viela, notika pagaidām nenoskaidrota ķīmiska reakcija, kuras rezultātā tilpnē palielinājās temperatūra un arī spiediens. Sākotnēji nostrādāja drošības vārsts un daļa indīgās vielas nokļuva gaisā. Patlaban šī viela ir nosēdināta.

Problēma ir tā, ka drošības vārsts ir salūzis, atzīmēja Pencis.

Konteinerā atrodas aptuveni 20 tonnas bīstamās vielas.

Patlaban tiek gaidīti uzņēmuma pārstāvji, kuriem pieder bīstamā krava. Uzņēmumam ir speciālisti, kas varētu palīdzēt novērtēt situāciju un izplānot, kādā veidā ķīmisko vielu pārsūknēt uz citu konteineru. Tas pagaidām tiek uzskatīts par labāko situācijas risinājumu.

Viela saskarsmē ar gaisu var eksplodēt. Reāls apdraudējums ir tikai 300 metru rādiusā ap notikuma vietu, tomēr nav prognozējams, kā varētu reaģēt blakus izvietotie konteineri.

Tuvākās mājas no konteinera atrodas 500-600 metru attālumā.

VUGD darbinieki patlaban veic konteinera apkārtnes monitoringu, tostarp novēro konteineru ar iekārtām, kas ļauj novērtēt bīstamās kravas uzkaršanas pakāpi u.c. svarīgus parametrus. Tiek veikta arī konteinera dzesēšana.

Kā atzīmēja Šlesers, par veiksmi uzskatāms tas, ka avārija notikusi Kundziņsalā, jo no šīs vietas lielākā pilsētas daļa tiek norobežota ar ūdeni. Tomēr pēc šī gadījuma būs jāaktualizē jautājums par iedzīvotāju drošību.

Patlaban ir apgrūtināta gan ostas darbība, gan kuģošana ostas teritorijā.

Pencis šo avāriju raksturoja kā Latvijas vēsturē vēl nebijušu un visbīstamāko.

Uz aģentūras LETA jautājumu, kāpēc iedzīvotāji netika informēti par radušos situāciju jau naktī, Pencis atbildēja, ka tumšajā diennakts laikā ir problemātiski tikt skaidrībā ar notiekošo un atbildīgie dienesti nevēlējās sacelt lieku ažiotāžu, kamēr nebija pārliecinājušies par situācijas nopietnību.

Ušakovs atzīmēja, ka evakuēto cilvēku skaits nav īpaši liels - no Krēmeriem iedzīvotāji tiek vesti uz Imantas kultūras namu, bet no Kundziņsalu - uz Rīgas 28.vidusskolu. Atbildīgās amatpersonas cer, ka iedzīvotājiem prom no mājām nevajadzēs pavadīt ilgāk par diennakti.

Tie cilvēki, kuriem nav veselības problēmas, uz pagaidu izmitināšanas vietām tiek nogādāti ar Rīgas domes autobusiem, savukārt ar veselības problēmām sirgstošo evakuācijā piedalās neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Tālruņa numurs, uz kuru iedzīvotāji var zvanīt neskaidrību gadījumā, ir 67026101.