Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie Centrālās stacijas plāno izveidot jaunu tirdzniecības paviljonu

Nekustamo īpašumu kompānija SIA «Regals nami» tirdzniecības un darījumu centra vietā pie Centrālās stacijas, Marijas un Satekles ielas krustojumā, plāno izveidot vienstāvu kioska tipa tirdzniecības paviljonu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pētersone, tirdzniecības paviljonu Marijas ielā 2a ir paredzēts būvēt esošā «Plus punkta» kioska vietā.

«Taču uz šo brīdi pasūtītāja iesniegtais risinājums jākoriģē, jo paviljons atradīsies pilsētas centrā, tādēļ tam ir jābūt augstas kvalitātes un arhitektoniski pieņemamam,» norādīja Pētersone.

Būvvaldes padome pašlaik uzdevusi izstrādāt uzlabotu paviljona vizuālo risinājumu.

Projekta pasūtītājs ir SIA «Regals Nami», bet projektētājs - SIA «Vidzemes celtnieks 1».

LETA jau ziņoja, ka 2006.gadā Rīgas dome akceptēja «Regals namu» ieceri būvēt tirdzniecības un darījumu centru Marijas un Satekles ielas krustojumā.

Bija paredzēts, ka maršruta taksometru stāvvietas vietā tiks būvēta septiņus stāvus augsta ēka. Ēkas pirmo un otro stāvu bija paredzēts izmantot tirdzniecības platībām, pārējās telpas tiktu atvēlētas birojiem. Bija iecerēts izbūvēt apakšzemes autostāvvietu, kurā būtu arī desmit maršruta taksometru stāvvietas.

Celtniecībā plānoja izmantot stiklotas fasādes, tāpat patinētu varu. Pirmais un otrais stāvs būtu caurstaigājams un pieejams gājēju plūsmai uz Merķeļa ielu.

Pašlaik ir izstrādāts ēkas būvprojekts, bet būvniecība nav iesākta.

Kā liecina «Firmas.lv» datubāze, SIA «Regals nami» pamatkapitāls ir 200 000 latu. Uzņēmums vienādās daļās pieder Latvijas iedzīvotājai Ilonai Savčenkovai un Panamā reģistrētai akciju sabiedrībai «Regal Limited S.A.». Kā vienīgais «Regals namu» valdes loceklis norādīts Aleksandrs Savčenkovs.

Kā LETA jau ziņoja, ekonomiskās situācijas dēļ SIA «Jumāras īpašums» pagaidām ir atteikusies no vērienīgas viesnīcas būvniecības ieceres netālu no Centrālās dzelzceļa stacijas kvartālā starp E. Birznieka-Upīša, Satekles, Elizabetes un Dzirnavu ielu.

Tā vietā zemesgabalā E. Birznieka-Upīša ielā 2, kur patlaban atrodas autostāvvieta, uz laiku plānots izveidot tirgus laukumu, kur pašmāju ražotāji realizētu savu produkciju, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Andris Brikšķis.

Kā ziņots, iepretim plānotajam tirgus laukumam Elizabetes ielā kompānija «Merks» būvē viesnīcu «Tallink Hotel Riga». Savukārt turpat netālu bijušās un tagad nojauktās «Latvijas Pasta» centrālās ēkas vietā plānots uzbūvēt daudzfunkcionālu centru.