Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ryanair» aptauja: Pasažieri lidojumos būtu ar mieru stāvēt kājās

Lielākā daļa pasažieru lidojuma laikā labprāt stāvētu kājās, ja tādā veidā varētu lidot par velti, liecina Īrijas zemo cenu lidsabiedrības «Ryanair» aptaujas rezultāti.

Vairāk nekā 80 000 pasažieru - 66% «Ryanair» aptaujāto - atzina, ka viņi labprāt vienas stundas ilgus lidojumus pavadītu, stāvot kājās, bet pārējie 34% lidojuma laikā labāk ieņemtu sēdvietas.

«Pēc 120 000 pasažieru aptaujas, no kuriem 80 000 pauda gatavību lidojuma laikā stāvēt kājās, lidsabiedrība «Ryanair» turpinās apspriest jautājumu par «nulles tarifa stāvvietu» ieviešanu ar amerikāņu lidmašīnu būves koncernu «Boeing» un nozīmīgām ASV un Eiropas starptautiskās civilās aviācijas iestādēm,» sacīja aviokompānijas «Ryanair» komunikāciju vadītājs Stīvens Maknamara.

Priekšlikums paredz, ka pasažieri atbalstīsies uz taburetes vai speciālas apmales un pacelšanās un nolaišanās laikā apliks drošības jostas. Tomēr pasažieriem būs jāmaksā valdības un lidostu operatoru noteiktie nodokļi.

Internetā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka 42% no pasažieriem atbalstītu stāvvietu ieviešanu, ja tarifs tiktu samazināts uz pusi. Uz jautājumu, vai pasažieri pavadītu neilgu lidojumu, stāvot kājās, gluži tāpat kā viņi to dara vilcienos, autobusos vai pazemes transportā, 60% atbildējuši apstiprinoši, turpretim pārējie 40% noraidījuši šādu priekšlikumu.

«Ryanair» šogad pārtrauca darbību pie plāna realizēšanas, kas paredzētu ieviest «nodokli korpulentiem cilvēkiem», jo plāna turpmāka attīstīšana paildzinātu pasažieru reģistrēšanos lidostās. Lidsabiedrība tikusi kritizēta par citu ar naudas iegūšanu saistītu programmu iespējamu īstenošanu, kā, piemēram, priekšlikumu ieviest lidmašīnās maksas tualetes.

Dienu pirms aptaujas publiskotajiem rezultātiem zemo cenu lidsabiedrība paziņojusi, ka augsto nodokļu dēļ tā no oktobra par 40% samazinās lidojumu skaitu Londonas ziemeļaustrumu Stanstedas lidostā.