Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas tirgos konfiscē vairāk nekā tonnu augļu un dārzeņu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) trešdien Rīgas Centrāltirgū un Purvciema tirgū veica tematiskās pārbaudes un rezultātā konfiscēja vairāk nekā tonnu augļu un dārzeņu, portālu «Apollo» informēja VID.

Rīgas Centrāltirgū pārbaudes notikušas 12 tirdzniecības vietās, bet Purvciema tirgū — trīs vietās, un 14 gadījumos konstatēti pārkāpumi. Kopumā tika konfiscēti 862 kilogrami augļu un 161 kilograms dārzeņu.

Pārbaudes notikušas, VID inspektoriem vienlaikus pienākot pie 12 dažādiem tirdzniecības stendiem Rīgas Centrāltirgū, kā arī trim stendiem Purvciema tirgū un tēlojot ierastus pircējus. Viņi aptaujāja pārdevējus par piedāvātajiem dārzeņiem un augļiem un veica kontrolpirkumus.

Pēc pirkuma VID darbinieki uzrādīja dienesta apliecību un pilnvarojumu un pārbaudīja preču pavaddokumentus, preču pavaddokumentu žurnālu, elektroniskā kases aparāta tehnisko pasi un žurnālu, līgumu ar apkalpojošo dienestu un citus dokumentus. Pēc tam kad atklājās, ka pircējs bijis VID inspektors, pieci tirgotāji devās prom un pameta savu preci.

14 tirdzniecības vietās konstatēti pārkāpumi. 12 gadījumos VID konstatēja, ka netiek izsniegts pirkumu apliecinošs dokuments, tas ir, kases aparāta čeks vai VID reģistrēta kvīts, 10 gadījumos nebija uzstādīts kases aparāts, lai gan ka tika veikta tirdzniecība ar iepirktiem augļiem un dārzeņiem, 11 gadījumos konstatēts, ka prece tika tirgota bez pavaddokumentiem. Sešos gadījumos konstatēts, ka nav reģistrēta saimnieciskā darbība, divos, ka personas ir nodarbinātas bez darba līguma, bet vienā gadījumā VID konstatēja, ka ir iztrūkums kasē.

Par tirgotāju pamesto preci tika sastādīti protokoli. Prece tika atzīta par bezsaimnieka mantu un konfiscēta. Kopumā izņemti 862 kilogrami augļu, tostarp 260 kilogrami arbūzu, 151 kilograms čerešņas, 70 kilogrami saldo ķiršu un 161 kilograms dārzeņu.

Tā kā augļi un dārzeņi ir prece, kas ātri bojājas, tā jārealizē īsā laika posmā. VID gadījumos, kad pārbaudēs konfiscēti augļi un dārzeņi, par kuriem Pārtikas un veterinārais dienests izsniedzis sertifikātu, ka tie atbilst Kopienas tirdzniecības standartiem, tos nodod bērnunamiem. Šajā reizē vairāk nekā tonnu augļu un dārzeņu saņēma Rīgas pašvaldības bērnunams «Ilga» un bērnu sociālās aprūpes centrs «Pļavnieki» un «Teika».