Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnieši izstājas no pretendēšanas uz «Opel» pārņemšanu

Uz ASV autobūves koncerna «General Motors Corp.» (GM) Vācijas struktūrvienības «Opel» pārņemšanu vairs pretendē tikai divas kompānijas, jo GM ceturtdien noraidīja Ķīnas autoražotāja «Beijing Automotive Industry Corp.» izteikto piedāvājumu. «Mēs esam piekrituši turpināt detalizētas pārrunas ar [Kanādas auto detaļu ražotāju] «Magna» un [Beļģijas investīciju kompāniju] «RHJ International», lai nodrošinātu «Opel» nākotni,» norādīja GM pārstāvis Džons Smits.

No abiem palikušajiem pretendentiem «Magna» izteikto piedāvājumu atbalsta Vācijas federālā valdība, federālo zemju valdības, kur atrodas «Opel» ražotnes, un arodbiedrības. Vācijas kancleres Angelas Merkeles preses sekretārs trešdien pavēstīja, ka valdība joprojām saglabā nemainīgu atbalstu «Magna» un Krievijas valsts kontrolētās bankas «Sberbank» izteiktajam piedāvājumam pēc sākotnējas tā pārbaudes. Viņš arī piebilda, ka Berlīne vienošanos ar GM cer panākt tuvāko nedēļu laikā, lai arī gala lēmums par to, kas pārņems «Opel», tiks pieņemts krietni vēlāk.

Tajā pašā laikā tiek uzskatīts, ka GM lielāku priekšroku dod «RHJ International» izteiktajam piedāvājumam. Tomēr Merkeles preses pārstāvis uzsvēra, ka darījumu tāpat nebūs iespējams īstenot, ja Vācijas valdība potenciālajam kompānijas pircējam aizdevumos un valsts garantijās nenodrošinās vairākus miljardus eiro.

Atklātībā nonākusī informācija liecina, ka «Magna» un «Sberbank» katra cer iegādāties 27,5% «Opel» akciju, GM īpašumā nonākot 35% akciju, bet kompānijas darbiniekiem pārvaldot 10% akciju. Savukārt «RHJ International» plāno iegādāties 50,1% autoražotāja akciju par 275 miljoniem eiro (193,2 miljoni latu) un prasot par 700 miljoniem eiro (491,9 miljoni latu) mazākas valsts garantijas nekā «Magna».

Pēc kompānijas pārņemšanas «RHJ International» Eiropā plāno likvidēt aptuveni 8100 darba vietu, bet «Magna» Vācijā likvidētu 2600 darba vietas, pārējā Eiropā — papildu 8500 darba vietas.

Tajā pašā laikā «Beijing Automotive Industry» piedāvāja iegādāties 51% «Opel» akciju par 660 miljoniem eiro (463,8 miljoni latu), taču Ķīnas kompānija jau no paša sākuma tika uzskatīta par visneatbilstošāko pretendentu kompānijas iegādei.