Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ielas ar visdārgākajiem mājokļiem

Viens no Amerikas autobūves rūpniecības dibinātājiem Henrijs Fords I savulaik mēdza teikt, ka galvenais labums no kapitāla ir nevis tas, ka tiek taisīta lielāka nauda, bet gan tas, ka naudu taisa, lai uzlabotu dzīvi. Mūsu planētas bagātie iedzīvotāji savus dzīves apstākļus tad nu arī uzlabo...

... apmetoties uz dzīvi visprestižākajās vietās un tādējādi veidojot pieprasījumu attiecīgajā reģionā.

Interneta izdevuma «Wealth Bulletin» speciālisti secinājuši, ka pasaules dārgākā iela pašreiz ir Princeses Greisas prospekts Monako. Mājokļa platības kvadrātmetrs šeit maksā 120 000 ASV dolāru.

«Wealth Bulletin» izveidotajā topā iekļautas 10 pasaulē visdārgākās ielas. Turklāt tiek atzīmēts, ka gada laikā to cenas kritušās kopumā par 12%. Taču zaudējumu skaitļi katrā nekustamo īpašumu tirgū ir atšķirīgi. Tā, piemēram, 2008. gadā mājokļu cena Princeses Greisas prospektā bija 190 000 ASV dolāru kvadrātmetrā. Tas nozīmē, ka miljardieri un multimiljonāri, kas vēlētos apmesties uz dzīvi kādā Monako piekrastes ieliņā (Montekarlo rajonā), varētu ietaupīt līdz pat 70 000 dolāru uz katru noskatītā mājokļa kvadrātmetru.

Pasaules otrās dārgākās ielas titulu ieguvusi iela Chemin de Saint-Нospice franču kūrortā Saint-Jean-Cap-Ferrat. Tās straujo kāpumu lielā mērā veicinājuši Krievijas miljardieri. Pašlaik mājokļu vidējā cena šajā elitārajā kūrortā ir aptuveni 100 000 ASV dolāru par kvadrātmetru.

Saraksta trešā rindiņa atdota slavenajai Ņujorkas Piektajai avēnijai. Pirms gada apartamentu cena šeit bija 80 000 ASV dolāru kvadrātmetrā, bet šodien — «tikai» 72 000.

Sarakstu turpina Londonas iela Kensington Palace Gardens — 65 000 ASV dolāri par kvadrātmetru. Sterliņu mārciņas kursa un tirgus cenu krišanās dēļ šī iela gada laikā kļuvusi par 12 000 ASV dolāru kvadrātmetrā lētāka.

Topa 5. vietā ir Parīzes prospekts Avenue Montaigne. Šeit mājokļi maksā 54 000 ASV dolāru kvadrātmetrā. Elizejas laukiem kaimiņos esošajā ielā mājokļi tikpat maksāja arī pirms gada.

6. vietā ir Via Survetta iela Šveices kalnu kūrortā St. Moritz – 45 000 ASV dolāri kvadrātmetrā. 7. vietā ierindojusies Via Romazzino iela Sardīnijas salā — 42 000 dolāri kvadrātmetrā. 8. vietā Honkongas iela Severn Road — 40 000 dolāri kvadrātmetrā. Jāatzīmē, ka šī iela pērn piedzīvojusi visstraujāko cenu kritumu. 2008. gadā tā sarakstā ieņēma 2. vietu ar cenu 121 000 ASV dolāru par kvadrātmetru.

Pasaules visdārgāko ielu sarakstu noslēdz Ostroženkas iela Maskavā ar 35 000 ASV dolāru kvadrātmetrā un Sidnejas iela Wolseley Road ar 28 000.