Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politologs: nebūs viena liela latvisko partiju bloka

Politologs Jānis Ikstens ir pārliecināts, ka partijas, kuras runā par konsolidāciju, neizveidos vienu lielu latvisko partiju bloku, turklāt šo konsolidāciju varētu apdraudēt cilvēki, kas stāv aiz šīs idejas.

Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» Ikstens sacīja, ka nebūs tāda viena liela latviešu partiju megabloka: «Būs šo partiju masas saželēšana tādos mazos pikucīšus, bet tas nebūs viens kaut kāds bloks, ko te daži iecerējuši savās domās.»

Ikstens arī norādīja, ka partiju politiskajai konsolidācijai ir zināma politiskā loģika, bet aiz šīs loģikas ir zināmi cilvēki, kuriem ir veci, nenokārtoti rēķini, zināmas ambīcijas un bailes par savu nākotni. Un tas var apgrūtināt partiju konsolidāciju.

Savukārt politologs Juris Rozenvalds uzskata, ka ir bīstami izspēlēt tās pašas vecās kārtis — latviskās partijas pret prokrieviskām partijām. «Tas ir bīstams ceļš, jo mēs uzkāpjam uz vecā grābekļa. Tas var radīt problēmas,» piebilda Rozenvalds.

Politologs brīdināja: ja notiks latvisko partiju konsolidācija, lai nostātos pret prokrieviskajām, tas būs solis atpakaļ.