Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noraida pārmetumus par dienestu neprofesionalitāti katastrofas novēršanā

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušos apgalvojumus par iekšlietu sistēmas dienestu novēlotām vai nepilnīgām darbībām, novēršot eksplozijas draudus, portālu «Apollo» informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

«Mūsu dienesti profesionāli novērsa katastrofu, darbinieki, kuri mūsu nabadzīgā budžeta dēļ nebija pilnībā ekipēti, veica savu darbu, evakuējot iedzīvotājus un lokalizējot katastrofas cēloņus,» uzsver Mūrniece.

Ir dots rīkojums Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem ar iesaistīto institūciju speciālistiem veikt situācijas analīzi un pašu darba, kā arī sadarbības procedūru izvērtēšanu, jo notikušais būs laba pieredze un «mācību stunda» iekšlietu sistēmas speciālistu tālākajā darbā, norāda IeM.

Mūrniece uzskata, ka jānoraida mediju telpā izskanējusī informācija par nepieciešamību izmantot iedzīvotāju informēšanai trauksmes signalizācijas sistēmas. Lai gan pastāv iespēja tās darbināt katru atsevišķi vai ierobežotā teritorijā, piemēram, Rīgas pilsētā, pašā Kundziņsalas teritorijā nav šādas apziņošanas sistēmas.

Lai neradītu iespējamu paniku tuvu esošajos, bet tieši neapdraudētajos pilsētas mikrorajonos, tika pieņemts lēmums veikt iedzīvotāju apziņošanu, uzrunājot viņus personīgi, kad pieauga iespējamais sprādzienbīstamības risks. IeM atzīmē, ka lēmums par evakuāciju pieņemts kā preventīvs līdzeklis, lai pilnībā izslēgtu jebkādu risku Kundziņsalas iedzīvotāju dzīvībai.

Iekšlietu ministre uzsver, ka gan VUGD, un Valsts policijas vadība šai situācijā rīkojās adekvāti, veicot nepieciešamās darbības, lai netiktu apdraudēti pilsētas iedzīvotāji. Jautājums par VUGD priekšnieka demisiju, kuru publiskajā telpā izvirza atsevišķas personas, netiek apspriests.