Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija lūdz Grieķiju apkarot britu «alkohola tūrismu»

Lielbritānija ceturtdien lūdza Grieķiju aizliegt organizētās «bāru apceļošanas» tūres un apkarot viltoto alkoholisko dzērienu izplatību, lai palīdzētu gados jaunajiem britu tūristiem izvairīties no iekulšanās nepatikšanās.

Britu atpūtnieki veido aptuveni piektdaļu no 15 miljoniem tūristu, kas katru gadu apciemo Grieķiju. Taču britu jaunieši ieguvuši bēdīgu slavu ar pārmērīgu alkohola lietošanu, vardarbīgu un nereti piedauzīgu uzvedību.

Ceturtdien Grieķijas salā Zakintā tikās abu valstu policijas amatpersonas, lai apspriestu problēmu. Lielbritānijas amatpersonas jau ir aicinājušas gados jaunos tūristus nedzert pārāk daudz, kamēr viņi atpūšas Grieķijā.

«Lielbritānijas policijas amatpersonas aicināja stingrāk kontrolēt bārus, lai novērstu viltota alkohola tirgošanu un alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem, kā arī lūdza policistus pielietot mazāk spēka, kad viņi arestē piedzērušos tūristus,» sacīja viena Grieķijas policijas amatpersona.

Saskaņā ar Lielbritānijas Ārlietu ministrijas datiem 16-20 gadus veci briti ir trešā daļa no visiem britu tūristiem, kas apmeklē Grieķiju, taču viņi izraisa aptuveni 70% no 800-900 lietu, kas gadā jāizskata Lielbritānijas vēstniecībai.

Grieķijas konservatīvā valdība pagājušajā gadā solīja ieviest kārtību kūrortos, norādot, ka liela daļa alkohola izraisīto problēmu ir saistīta ar bāru īpašnieku alkatību, kuri tūristus apdzirda ar viltotiem dzērieniem.

Šogad Lielbritānijas īstenotas kampaņas «Otra paradīzes puse» ietvaros britu tūristiem Grieķijas salās tiks izdalītas lapiņas, alus glāžu paliktņi un vizītkartes ar uzrakstiem «Ja tu dzersi pārāk daudz, lietas var kļūt nekontrolējamas».