Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaškevičs: mums nāksies Avgustinoviču atjaunot amatā

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nāksies atjaunot amatā bijušo Latgales reģionālās iestādes Muitas pārvaldes priekšnieka vietnieku Aivaru Avgustinoviču, uzskata VID ģenerāldirektora vietnieks Vladimirs Vaškevičs.

«Mums nāksies to darīt un viņu [Avgustinoviču] atjaunot,» aģentūrai LETA sacīja Vaškevičs. Pēc viņa domām, Avgustinoviča atjaunošana ir tikai laika jautājums, jo VID nevar nepildīt tiesas lēmumu. «Tika pieļauta kļūda, vajājot cilvēku četrus gadus,» sacīja VID vadītāja vietnieks.

Avgustinoviču viņam izvirzītajās apsūdzībās dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā un atkārtotā kukuļņemšanā pērnā gada oktobrī pilnībā attaisnoja Augstākās tiesas Senāts. Šā gada sākumā Administratīvā rajona tiesa atzina par prettiesisku viņa atbrīvošanu no amata. VID minēto spriedumu nepārsūdzēja, un tas ir stājies spēkā.

Pats Avgustinovičs tiesas sēdē Rīgas apgabaltiesā, kur tika izskatīta viņa prasība pret valsti par 500 000 latu morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu, sacīja, ka līdz šim VID viņu amatā nav atjaunojis.

VID sniedzis atbildi, ka atjaunošana nav iespējama, jo uz viņa ieņemto amata vietu konkursa kārtībā ticis izraudzīts cits pretendents, sacīja Avgustinovičs.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ Rīgas apgabaltiesa par labu Avgustinovčam piedzina 30 000 latu morālā kaitējuma atlīdzību. Viņš no valsts Tieslietu ministrijas (TM) personā par nepamatotām apsūdzībām un nepamatotu apcietināšanu prasīja piedzīt 500 000 latu morālā kaitējuma atlīdzību.

TM viņa prasību daļēji atzina, taču bija gatava maksāt 720 latus par četriem mēnešiem, kurus Avgustinovičam nācās pavadīt apcietinājumā.

TM interešu pārstāve Inga Mediņa pēc sprieduma pasludināšanas aģentūrai LETA sacīja, ka par sprieduma pārsūdzēšanu lems ministrijas augstākās valsts amatpersonas pēc tam, kad būs iepazinušās ar tā motīviem. Viņa pauda uzskata, ka šāds spriedums noteikti ir jāpārsūdz.

Savukārt Avgustinoviča advokāte Olita Kauce pēc sprieduma pasludināšanas žurnālistiem pauda gandarījumu par to, ka viņas klienta prasība apmierināta kaut daļēji.

Tā kā pats Avgustinovičs uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies, tad viņa advokāte sacīja, ka ar spriedumu savu klientu iepazīstinās un tad viņi kopīgi lems, vai to apstrīdēt Augstākajā tiesā. Kauce atzīmēja, ka piedzītās kompensācijas apjoms ir jāvērtē pašam prasītājam un tas, visticamāk, tiks darīts, ņemot vērā arī pašreizējo ekonomisko situāciju valstī.

Kā ziņots, Avgustinovičs 2005.gadā tika apsūdzēts dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā un atkārtotā kukuļņemšanā. Dienesta izmeklēšanas rezultātā viņš tika atbrīvots no darba VID. Savu vainu inkriminētajos noziegumos Avgustinovičs neatzina.

Latgales apgabaltiesa 2005.gada 8.novembrī Avgustinoviču atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Notiesājošo spriedumu 2008.gada 28.aprīlī pēc Avgustinoviča iesniegtās apelācijas sūdzības atcēla Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta. Šo spriedumu AT Senātā apstrīdēja prokuratūra, taču Senāts pērn 16.oktobrī apelācijas instances tiesas spriedumu atstāja spēkā.