Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nokrišņu daudzumu nespēj novadīt pat jaunās kanalizācijas sistēmas

Milzīgu nokrišņu daudzumu īsā laikā nespēj novadīt pat jaunizbūvētās lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, aģentūrai LETA atzina Rīgas domes Satiksmes departamenta preses sekretāre Ieva Prauliņa.

Jau ziņots, ka spēcīga lietus laikā vairākas reizes applūdis jaunizbūvētais Juglas krustojums, izraisot autovadītāju sašutumu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Prauliņa, Rīgas pilsētas būvinspekcijas komisija aktā par šī objekta pieņemšanu ekspluatācijā ir norādījusi, ka būve atbilst akceptētajam būvprojektam, tostarp arī lietus ūdens pieņēmēji Juglas ielā.

Satiksmes departaments ir apsekojis šo vietu lietus laikā, tāpat arī ir veikta kolektora videoinspekcija, lai noskaidrotu applūšanas iemeslus. Iepriekš kolektorā tika konstatēti sanesumu aizdambējumi, kas tika iztīrīti.

Pēc 16.jūlija lietusgāzēm tika konstatēts, ka kolektora pievadi ir tīri un ūdens uz brauktuves uzkrājas lielā nolijušā ūdens daudzuma dēļ, kad Rīgā stundas laikā nolija 40% no mēneša nokrišņu normas. Šādu ūdens daudzumu lietus ūdens kanalizācijas sistēma spēj novadīt pakāpeniski, norādīja Prauliņa.

Ūdens novadīšanu papildus kavēja atkritumi, zari un zāles, kas lietus laikā bija sanestas lietus ūdens pieņēmējā no brauktuvei piegulošajām teritorijām un nogāzēm. 16.jūlijā lietus ūdens pieņēmējs bija aizsprostots gan ar cilvēku izmestajām cigarešu paciņām, zariem, zālēm, gan tur bija ieskalots pat darba cimds un kompaktdisks. Tāpēc Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus atkritumus mest tikai tam paredzētās vietās.

Lietus ūdens kanalizācijas sistēmu projektēšanas parametrus nosaka Latvijas būvnormatīvs «Kanalizācijas ārējie tīkli un būves», kurā noteikti parametri, kādiem jāatbilst lietus ūdens kanalizācijas sistēmām.

Projektēšanas uzņēmumam, izstrādājot lietus ūdens kanalizācijas kolektoru būvprojektu, ir jāaprēķina kolektora parametri atbilstoši konkrētajai vietai un minētajā Latvijas būvnormatīvā noteiktajiem koeficientiem. Ja nokrišņu daudzums ir lielāks, tad ūdens no brauktuves noplūst ilgākā laikā, skaidroja departamenta pārstāve.

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras datiem 16.jūlijā Rīgā 33 mm jeb 40% no mēneša nokrišņu normas nolija stundas laikā. Kā norādīja Satiksmes departamenta Lietus ūdens kanalizācijas nodaļas vadītāja Natālija Konuškina, šādu nokrišņu daudzumu tik īsā laikā pat jaunizbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma nespēj novadīt uzreiz.