Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā par 18 346 latiem mērīs satiksmes plūsmas

Rīgas domes Satiksmes departaments šogad galvaspilsētā plāno mērīt satiksmes plūsmas, šim nolūkam izlietojot 18 346 latus, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā pieejamā informācija, departamenta rīkotajā konkursā satiksmes plūsmu skaitīšanai uzvarējusi SIA «Solvers», kas atzīta par labāko no trim pretendentiem.

Satiksmes departaments rīkoja konkursu, lai uzskaitītu satiksmes plūsmu Rīgā un veiktu situācijas izvērtējumu par esošo transporta plūsmu intensitāti un to struktūru slodzes stundās, aģentūru LETA informēja departamenta preses sekretāre Ieva Prauliņa.

Satiksmes plūsmas dati tiek izmantoti, analizējot un pieņemot lēmumus par nepieciešamajām satiksmes organizācijas izmaiņām Rīgā, vietām, kur nepieciešams izbūvēt luksoforus un gājēju pārejas, veikt rekonstrukciju, kā arī veikt cita veida satiksmes infrastruktūras uzlabojumus, skaidroja Prauliņa.

Konkurss tika izsludināts par satiksmes plūsmas skaitīšanu Rīgā līdz 2009.gada 31.decembrim.

Paredzēts veikt gan transporta plūsmu skaitīšanu, gan pētīt gājēju un velobraucēju satiksmes intensitāti, transporta plūsmas klasificējot arī pa veidiem - vieglie transporta līdzekļi, autobusi, trolejbusi, tramvaji, kravas transporta līdzekļi, vilcējautomobiļi ar piekabi vai puspiekabi. Tāpat būs nepieciešams analizējamās transporta plūsmas sadalīt pa braukšanas virzieniem, kā arī veikt gada vidējās diennakts satiksmes intensitātes aprēķināšanu, pamatojoties uz transporta plūsmu uzskaites datiem.

Vietas, kur 2009.gada laikā būs nepieciešams veikt satiksmes plūsmas skaitīšanu, izpildītājam noteiks Satiksmes departaments.

LETA jau ziņoja, ka Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti aprīlī nolēma piešķirt 11 900 latus transporta līdzekļu skaitīšanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai uz Dienvidu tilta.

Kā norādīja Satiksmes departamenta direktors Edgars Strods, par minēto summu plānots izveidot divas skaitīšanas iekārtas - katru savā tilta galā.

Šie mērījumi nepieciešami, lai regulāri iegūtu satiksmes plūsmas intensitātes datus satiksmes organizācijas vērtēšanai un uzlabošanai. Uz citiem Rīgas tiltiem jau ir izveidotas šādas iekārtas.

Komiteja nolēma piešķirt 11 900 latus no speciālā budžeta programmas «Mērķdotācija pašvaldības autoceļiem un ielām» izlietojuma programmas nesadalītā līdzekļu atlikuma 2009.gadam transporta līdzekļu skaitīšanas iekārtu iegādei un stacionārai uzstādīšanai uz Dienvidu tilta.