Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs: domes sadarbība ar valdību ir ļoti problemātiska

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs», SC) norāda, ka domes sadarbība ar valdību ir ļoti problemātiska, par ko liecinot kaut vai vēlme slēgt Rīgas slimnīcas un norādījumi par skolām, kuras ieteicams likvidēt.

«Mums ir lielas problēmas ar to, kas notiek valdībā, ko veido tās partijas, kas Rīgas domē ir opozīcijā,» intervijā aģentūrai BNS atzina Ušakovs.

Viņš norādīja, ka tā nevar būt sakritība, ka dažu nedēļu laikā, kopš domē ir mainījusies vara, valdība ir atsūtījusi gan «melno sarakstu» ar trijiem desmitiem vidusskolu, kuras būtu ieteicams slēgt, gan Veselības ministrija skaidri pateikusi, ka Rīgas 1. un 2.slimnīca valstij nav vajadzīga.

«Mums ir problēmas šajā ziņā ar valdību, problēmas ir lielas. Paņemot klāt mīnus septiņu miljonu latu dotāciju «Rīgas satiksmei», mīnus 60% mērķdotācijām skolotāju algām... Ir grūti, ir grūti,» teica domes priekšsēdētājs un piebilda, ka problēmas radīja arī tas, ka valdība dienu pēc pašvaldību vēlēšanām paziņoja par ļoti būtiskām izmaiņām valsts budžetā.

Uz jautājumu, vai, viņaprāt, šādi lēmumi netiktu pieņemti, ja mērs būtu kāds no valdību veidojošo partiju pārstāvjiem, Ušakovs sacīja: «Es negribu nekādā gadījumā izvirzīt apsūdzības, ka tas ir politiski motivēts. Es vienkārši negribētu tam ticēt. Bet sajūta, ka sadarboties ar valdību ir ārkārtīgi grūti, tāda sajūta ir.«