Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja solās atriebties par jaunajām sankcijām

Ziemeļkoreja solījusies atriebties par jaunajām sankcijām, ko Phenjanai noteikusi Apvienoto Nāciju organizācija, atbildot uz tās ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumiem, paziņojis šīs valsts aizsardzības ministrs Kims Jončuns.

Pēc viņa teiktā, «nežēlīgās sankcijas, kā arī ASV un Dienvidkorejas militārās provokācijas» izraisījušas «saspringtu situāciju».

«Mēs nesaudzīgi un apņēmīgi atbildēsim uz ienaidnieku «sankcijām» ar savu atmaksu, uz viņu «totālo karu» - ar «totālu karu», viņš paziņojis ceremonijā, kas bija veltīta 1950.-1953.gada Korejas kara gadadienai. «Mēs dosim neiedomājami nāvējošus triecienus ASV imperiālistiem un viņu Dienvidkorejas marionetēm,» ministra vārdus citē Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Phenjana gan visai bieži nāk klajā ar līdzīga rakstura agresīviem paziņojumiem.

Svētdien Ziemeļkoreja arī izteikusi nosodījumu augustā paredzētajām ASV un Dienvidkorejas militārajām mācībām, vērtējot tās kā mēģinājumu apdraudēt komunistiskās valsts drošību.

Spriedze Ziemeļkorejas attiecībās ar starptautisko sabiedrību beidzamo mēnešu laikā pieaugusi. Aprīlī Phenjana izstājās no sešu pušu kodolatbruņošanās sarunām, kad ANO Drošības padome nosodīja to par tāla darbības rādiusa raķetes izmēģinājumu. Maijā tā veica jaunu kodolizmēģinājumu, un jūnijā Drošības padome par to noteica Ziemeļkorejai sankcijas, aizliedzot piegādāt šai valstij jebkādu bruņojumu, izņemot kājnieku ieročus, un pastiprinot tai paredzēto kravu inspekciju.

Šomēnes Drošības padome noteica Ziemeļkorejai jaunas sankcijas, kuras pirmo reizi vērstas pret tās kodolieroču un ballistisko raķešu programmās iesaistītajām privātpersonām.

Vašingtona aicinājusi starptautisko kopienu turpināt spiedienu uz Phenjanu, lai panāktu tās atgriešanos pie sarunu galda ar Dienvidkoreju, ASV, Ķīnu, Japānu un Krieviju.

Ziemeļkorejas vēstnieks Apvienoto Nāciju organizācijā Sins Sonho piektdien izteicās, ka Phenjana neiebilst pret pārrunām ar ASV, bet pie sarunu galda neatgriezīsies.