Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medvedevam «Krievijas lāča» tēls ir tuvs un patīkams

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs izteicies, ka «krievu lāča» tēls, ar kādu pasaulē nereti saista Krievijas vārdu, viņam esot «tuvs un patīkams». Tomēr valsts tēlam jābūt mūsdienīgam un pievilcīgam, lai to respektētu pārējā pasaule, viņš svētdien norādījis intervijā telekanālam NTV.

Pēc prezidenta teiktā, ja kaut kas Krievijai jāmaina, lai tā izskatītos citādi ārpasaules acīs, «tas nekādā ziņā nav lāča tēls».

«Nopietni runājot, lai izskatītos stipri, mums jābūt mūsdienīgiem. Lai mūs pareizi uztvertu, mums jāatrisina savas neatliekamās problēmas - pirmām kārtām sociālās un ekonomiskās. Ja mēs to spēsim, mums, protams, būs vieglāk atrisināt kaut kādus starptautiskos uzdevumus,» viņš piebildis.

«Mūsu tēlam jābūt tādam, lai to varētu pieņemt tie, kuriem ar mums ir darīšana. Mums protams, nevajadzētu demonstrēt kaut kādus dzelkšņus, taču vienlaikus mums jāspēj dot stingra atbilde, ja apstākļi to prasa,» sacījis Medvedevs. «Reizēm jādod skarba atbilde, reizēm pat ļoti skarba, taču vienīgi tai gadījumā, ja tas apdraud mūsu pilsoņu intereses. Visās pārējās situācijās mums jābūt prognozējamiem, spēcīgiem un ātriem mūsu kaimiņu partneriem.«

«Man gribētos, lai mūsu tēls liecinātu par mūsdienīgu un spēcīgu valsti - pragmatisku, savaldīgu, bet tajā pašā laikā spējīgu pateikt savu vārdu starptautiskajā kontekstā,» viņš piebildis.

Medvedevs arī izteicies, ka pastāv zināmas robežas, ciktāl Krievija ir gatava uz kompromisiem, lai uzlabotu attiecības ar ASV.

«Mēs bez kādas greizsirdības skatāmies, kā citas valstis veido attiecības ar mūsu starptautiskajiem partneriem, ieskaitot tādu partneri kā Amerikas Savienotās Valstis. Taču mēs nedomājam, ka ir pareizi iesaistīt citas valstis militārās un politiskās apvienībās pretēji šo valstu tautu gribai,» paziņojis Krievijas prezidents.