Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidu tilta būvniecībā var būt papildu tēriņi

Dienvidu tilta trešās kārtas būvnieki — uzņēmums «Dienvidu tilts» — jau saskārušies ar problēmām, kas var traucēt būvniecībai, pirmdien raksta «Dienas Bizness».

Lai gan tilta trešās kārtas būvniecība jau sākusies, uzņēmuma «Dienvidu tilts» pārstāvis Sergejs Gridņevs atzīst, ka vienā no tilta trešās kārtas posmiem, kur paredzēta autoceļa trase, joprojām nav atpirktas zemes, un tas nozīmē, ka tajā vietā līdz zemju atpirkšanai nevar notikt būvniecība.

«Mēs tur nevaram pat dzīt izmēģinājuma pāļus,» atklāj Gridņevs, piebilstot, ka neesot skaidrs, kāpēc Rīgas dome joprojām nav atpirkusi visas vajadzīgās zemes, jo par to nepieciešamību bijis zināms jau sen.

Šāda situācija var radīt neērtības un iekavēt būvdarbus, kas savukārt radītu papildu izdevumus un liekus tēriņus. Iepriekšējā pieredze liecina, ka pēdējā brīdī iegādātas zemes parasti tiek atpirktas par jebkuru cenu, ko prasa pārdevējs, jo piespiedu atsavināšanai vairs neatliek laika.

Bet, ja zemes atpirktu, tās atsavinot piespiedu kārtā, tad pastāv iespēja, ka būs jāmaksā būvniekiem par būvdarbu kavēšanu, norāda laikraksts.

«Dienvidu tilta» pārstāvis arī norāda, ka otra problēma, ar ko var nākties saskarties, ir trases vietā izbūvētās komunikācijas, proti, kādā trases posmā pirms apmēram trim gadiem zemē ieguldītas jaunas komunikācijas, kuru izbūvi finansējusi Eiropas Savienība.

«Tagad šīs komunikācijas būs jāņem ārā vai jādomā, kā rīkoties, citādi tās ar ciest, turklāt radīt pašvaldībai lielas nepatikšanas,» skaidroja Gridņevs.